Dorostenka Kateřina Smolíková je prvním rokem v této kategorii a závod na 100 metrů zvládla za 12.77. „To je o 23 setin vylepšení osobního maximum. Parádní výkon,“ hodnotí jihlavský David Kristinus.

Skvěle se prezentoval i dorostenec František Vejmělekz Atletiky Jihlava, který byl na stovce s časem 11.41 rychlejší než muži! Podobně si vedl také na dvojnásobně dlouhé trati.

Vítězství na čtyřstovce žen slavila jihlavská Michaela Marešová. Na distanci 300 m překážek nenašel přemožitele Mikuláš Střelec, který byl společně s Vrzalem, Lovětínským a Vejmělkem součástí vítězné štafety dorostenců na 4 x 100 metrů. Tentýž triumf v dorostenkách slavilo i kvarteto Houzarová, Smolíková, Vejvarová, Řeháková.

Rozhodl centimetr

Zlato vybojoval ve skoku o tyči Ludvík Szelke, který porazil o půl metru svého týmového kolegu Vieta Thng Cua. Ve skoku vysokém mužů kraloval František Nikodem výkonem 185 cm. Konkurence ve stejných disciplínách žen a dorostenek byla mizivá, takže Malečková, Smolíková a Houzarová si příliš nezazávodily.

Ve skoku dalekém to už mělo lepší náboj. Mužský závod ovládl domácí Jiří Kaplánek, který skočil do vzdálenosti 629 cm. Druhého Kováče z Brodu porazil o 14 cm. Ještě lepší výkon předvedl v dorostencích František Vejmělek, který ve své kategorii neměl konkurenci. Výkon 671 cm byl jasně nejlepší. Mezi dorostenkami to bylo dramatické, a bohužel pro Kateřinu Smolíkovou trochu i smolné. Skok dlouhý 493 cm stačil na druhé místo, třebíčská Trojanová totiž skočila o centimetr dál!

Trojskok se stal jihlavskou záležitostí, jelikož ostatní kluby moc konkurence neobstaraly. A tak Střelec, Matějíčková a Malečková měli snadnou cestu ke zlatu.

Ve vrhařských disciplínách už dominovali jiní. V hodu diskem 1,75 kg uspěl výkonem 35,64 m Ludvík Szelke a v hodu oštěpem zvítězil dorostenec Mikuláš Střelec (43,28 m).

Luděk Mikloško s brankářem Matějem Kovářem.
Chceme v klucích probudit zájem o chytání, plánuje Mikloško