Jihlavský výběr tušil, že to proti mladému soupeři z USK Praha B nebude mít jednoduché. Připravoval se na všelicos, zejména na skvělou sehranost, výškovou převahu a nekonečný fyzický fond. Všechny tyto atributy Pražané ukázaly, ovšem proti stál soupeř, který neměl nahnáno, naopak!

Jihlava skvělým úvodem hosty zaskočila a po první desetiminutovce vedla o bod. „My jsme do toho vstoupili parádním způsobem, věděli jsme, že jsou velmi sehraní a vědí, jak mají řešit obranu, ale nám se začátek povedl,“ těšilo kouče BC Vysočina Petra Pešouta.

Bohužel druhá perioda už tak úspěšná nebyla, a vlastně rozhodla o tom, že hosté budou brát dva body. „Bylo tam pár nepřesných rozhodnutí, tedy spíše USK přitvrdilo, rozhodčí to dvakrát třikrát pustili, oni z toho udělali vedení, a my se tím nechali rozhodit. Tento úsek nás hodně mrzí,“ říká Pešout.

Jeho svěřenci pak totiž zbylé dvě čtvrtiny opět vyhráli.

Rozhodl Vyroubal

A v jednu chvíli to dokonce vypadalo, že jsou na dostřel a ještě zadělají na drama. „My jsme se dotáhli na šest bodíků, a měli jsme útok, ale bohužel jsme měli problém s rozehrávačem Vyroubalem. On sehrál výborný zápas, prakticky ho nestřídali, a tento hráč v těch důležitých chvílích dokázal zareagovat a uklidnit je.

Vysočina tak porážce nezabránila. „My jsme s nimi ve třetí i čtvrté opět dokázali hrát naprosto vyrovnaný basketbal. Jedinou kaňkou je ta prohra, jinak jsme hráli hezky a myslím, že nás i takový výsledek proti takovému soupeři může těšit,“ nedělá si jihlavský trenér těžkou hlavu z porážky o deset bodů.