Na 6,6 km dlouhé trati, která se skládala ze dvou červených okruhů v jihlavském lesoparku Heulos, byl nejrychlejší batelovský Jaroslav Vítek. Ten si zopakoval loňské prvenství, a dokonce svůj čas o pár vteřin vylepšil. Tentokrát byl v cíli za 23:03. Druhý doběhl s třináctivteřinovou ztrátou Vojtěch Vacek z OK Jihlava. Třetí nejlepší byl Petr Miláček z Ledče nad Sázavou, který si také zopakoval rok starý bronzový úspěch.

Ženy absolvovaly také dva okruhy, a přestože se podle času zdá, že to bylo drama, tak nebylo. Lenka Blažková z Okříšek porazila druhou Renatu Glierovou z Doubravníko o čtyři vteřiny. „Mezi chlapy nebylo o vítězi pochyb, a ani mezi ženami to nevypadalo, že by mezi sebou nějak soutěžily,“ nastínil hlavní pořadatel Poháru Běžce Vysočiny Bohumil Novák. Třetí nejlepší čas dosáhla vítězka kategorie do 34 let jihlavská Michaela Matoušová.

Celkově 44. ročník Poháru Běžce Vysočiny tímto pátečním závodem skončil. „Myslím, že se to velmi povedlo, byla krásná účast, sluníčko, vše dobře zajištěné, co by nám více mohlo scházet. Běžci si pochvalovali, že se běží po pěšinách a listí, i když je terén trochu profilově výživnější,“ pousmál se Novák. „Zavzpomínali jsme si i na Jirku Šmrhu,“ poukázal na to, že 56. ročník Běhu Heulosem byl zároveň posedmé memoriálem.

„S celým ročníkem jsem spokojený. Podle mě byl jedním z nejúspěšnějších. I když to ještě spočítané nemám, tak jedenáct závodníků udělalo všechny závody, přitom jich bývalo kolem pěti šesti. A další věc je, že když vypadne nějaký závod, tak je okamžitě zájem nahradit ho jiným. Letos to byla Rokštejsná obora, a příští rok bude místo závodu v Pelhřimově nový, který bude pořádat Havlíčkův Brod,“ doplňuje Bohumil Novák.

Sezona Poháru Běžce Vysočiny se uzavře v sobotu 23. listopadu slavnostním vyhlášením výsledků.

Běh Heulosem - Memoriál Jiřího Šmrhy

Muži 20 – 29 let (6,6 km): 1. Vacek (OK Jihlava) 23:16, 2. Berger (Havlíčkův Brod) 27:32, 3. Vítů (Eurofoam sport Telč) 27:42. Muži 30 – 39 let: 1. Miláček (Ledeč n. S.) 23:27, 2. Glier (Doubravník) 25:12, 3. Nevoral (Jindřichův Hradec) 25:12. Muži 40 – 49 let: 1. Vítek (Běžec Vysočiny Batelov) 23:03, 2. Tuna (Elitavers Jihlava) 24:31, 3. Juřička (Catus Team H. Brod) 24:45. Muži 50 – 59 let: 1. Berky (AZ tým Světlá n. S.) 27:25, 2. Němec (Třebelovice Hornice) 28:32, 2. Šťáva (Kamenice) 30:10. Muži 60 – 69 let: 1. Prchal (Kutná Hora) 28:39, 2. Procházka (Bosch Diesel Jihlava) 29:23, 3. Klusáček (Orel M. Budějovice) 29:43. Muži nad 70 let: 1. Zezulka (VŠP Jihlava) 34:20, 2. Koukal (TJ Sokol Stařeč) 36:27, 3. Novák (Běžec Vysočiny Jihlava) 38:26. Junioři: 1. Němec (V. Losenice) 26:17. Ženy 20 – 34 let: 1. Glierová (Doubravník) 30:29, 2. Štěpničková (Cykloklub Kněžice) 32:26, 3. Kubínová (Rantířov) 32:30. Ženy 35 – 44 let: 1. Blažková (Okříšky) 30:25, 2. Filippi (AZ tým Světlá n. S.) 31:59, 3. Sochorová (AZ tým Světlá n. S.) 32:08. Ženy nad 45 let: 1. Jičínská (Orel M. Budějovice) 33:09.