Mezi pětadvaceti kickboxery a kickboxerkami měl Reborn šest svých bojovníků, a všichni se museli popasovat se třemi tréninkovými jednotkami denně. „Každý den strávili tréninkem více než šest hodin,“ přibližuje šéf jihlavského klubu Josef Bílek.

Posouvat výkonnostně dál české reprezentanty se snažil trenér Petr Kotík, který se specializuje na tréninky polokontaktních disciplín Pointfighting, lightcontact vedl Petr Tahal a plnokontaktní disciplíny Fullcontact, Lowkick a K-1 měl na starost Petr Kučera. „Všichni tři reprezentační trenéři jsou několikanásobní mistři světa a jsou velmi zkušení. Lepší vedení reprezentace České republiky mít nemůže,“ uznal Bílek.

Soustředění bylo zaměřeno převážně na pohyb v soubojích, kombinace a nácvik zápasových situací. „Každý trénink byl zakončený tréninkovými souboji sparingem, a v sobotu si bojovníci našli čas i na regeneraci v jihlavském aquaparku,“ doplňuje.

Pestrý program

Reprezentační sraz v Jihlavě byl poslední prověrkou před náročnou podzimní částí sezony, ve které kickboxery čeká turnaj Kosacup v Praze, mistrovství republiky v polokontaktech a fullcontactu v Jihlavě, mistrovství republiky v Lowkick a K-1 v Kladně, a poté vrchol podzimu světový šampionát organizace WTKA v italské Carraře.

Reborn klub se ale těší hlavně na říjnové mistrovství České republiky, které bude hostit 12. října.

„Bude to pro náš klub významná akce. Poprvé se totiž v Jihlavě uskuteční událost takového významu, navíc vůbec poprvé se tady představí Fullcontact atraktivní plnokontaktní disciplína kickboxu,“ přibližuje Josef Bílek, šéf klubu, který v minulé úspěšné sezoně zvítězil v hodnocení klubů. „Na to budeme chtít navázat třetím vítězstvím v řadě před domácím publikem,“ uzavírá šéf jihlavského Rebornu.