Důležité dva body si v sobotu připsali na své konto extraligoví házenkáři Nového Veselí. Strakonice před vlastními fanoušky zdolali 30:23.

Úvodní čtvrthodina sobotního zápasu se nesla ve vyrovnaném duchu. Strakonice držely s favoritem krok až do stavu 6:5. Poté však Sokol odskočil až do sedmibrankového vedení. Do poločasové přestávky odcházeli domácí za pětibrankového náskoku 17:12.

Ve druhé půli se ještě Jihočeši dostali do tříbrankového kontaktu, ale vzápětí Nové Veselí znovu výrazně přidalo na tempu a nepřipustilo žádné drama. Závěrečná čtvrthodina už se nesla doslova v exhibičním duchu. Celek z Vysočiny si do tabulky připsal dva body za vítězství 30:23.

Sokol tak jen potvrdil domácí neporazitelnost. Před vlastními fanoušky v letošní sezoně uhrál šest vítězství a čtyři remízy. Naopak Strakonice venku z deseti případů ani jednou nebodovaly.

S prázdnou se ze sobotního utkání ve Zlíně vrátili hokejisté Dukly Jihlava (ve žlutých dresech). Po porážce 1:4 klesli v tabulce na jedenácté místo a dál tak musí bojovat o postup do vyřazovací části.
Třebíč předvedla famózní závěr, Dukla naopak na půdě Zlína střelecky propadla

Nejlepšími střelci zápasu byli na obou stranách mladíčci. Robert Halíček i hostující Martin Němec v zápase shodně vstřelili po sedmi brankách.

Díky zisku dalších dvou bodů Nové Veselí v tabulce předskočilo Zubří a dotáhlo se na sedmý Frýdek-Místek. Strakonice zůstávají se sedmi body dvanácté.

Také v dalším kole budou házenkáři Sokola plnit roli favorita. První únorovou sobotu se od 17.30 představí na palubovce posledních Hranic.

EXTRALIGA HÁZENÉ MUŽŮ - 19. KOLO
NOVÉ VESELÍ - STRAKONICE 30:23
Sestava a branky Nového Veselí: Schams, Martin Štohanzl – Halíček 7/3, Štěpán 5, J. Flajsar 3, Bendicsek 3, D. Flajsar 3, Hajko 3, Navrátil 2, Bartůněk 1, Melichar 1, Miroslav Štohanzl 1, Tomášek 1, Gregorovič, Krejz, Ogoun.. Rozhodčí: Králíček, Letev. ŽK: 1:1. Vyloučení: 4:2. Diváci: 250. Poločas: 17:12.

Další výsledky 19. kola: Kopřivnice – Karviná 32:35, Lovosice – Maloměřice 42:29. Zápasy KP Brno – Zubří, Dukla Praha – Prešov, Fr.-Místek – Hranice a Plzeň – Jičín se hrají ve středu.