Kapitolu do kroniky si nezapsal Perleťový pohár fotbalistů, nejstarší turnaj svého druhu v Česku. Letos se měl uskutečnit už osmdesátý sedmý ročník. Žirovničtí pořadatelé na něj rezignovali už na jaře, při první vlně epidemie. „Důvody, proč ho neuspořádáme, máme hned dva. První je ten, že se liga dohrávkami prodlouží a my bychom těžko hledali vhodný termín. Navíc jsme se pustili do budování tréninkového hřiště,“ vysvětloval organizační pracovník Slavoje Pavel Havelka.

V Žirovnici obětovali tradici, v minulosti do boje o unikátní trofej zasáhla i pražská S, plejáda slovenských prvoligových celků či reprezentace Bahrajnu. Odvahu naopak sebrali ve čtyři kilometry vzdálených Počátkách, Křišťálový pohár uspořádali.

Radost jim to ale neudělalo. Diváků přišlo málo, pořadatelé neskončili ve finanční ztrátě jen kvůli dotacím. „Bylo horko, některým se nechtělo kvůli tomu. Navíc už se hrálo první kolo mistrovských soutěží, což byla pro nás konkurence. Někteří fotbaloví fanoušci dali přednost jiným zápasům, které měli blíže,“ drbal si hlavu předseda klubu Petr Král.

Druholigoví hokejisté se s velkou pravděpodobností v této sezoně už mezi mantinely nevrátí. Svaz naznačil záměr ukončit soutěž.
Hokejisté ve druhé lize asi dohráli. Netěší nás to, reagují zástupci klubů

Doslova seriál na pokračování přinesla snaha klubu národní házené Jiskra Humpolec o to, aby se uskutečnil turnaj Zálesí. Pod Orlíkem vyhlíželi už dvaasedmdesátý ročník. Původní termín osmého srpna se ukázal jako nereálný. „Zájem klubů byl malý. Jednak za to mohla jarní vynucená přestávka ve sportovní činnosti a pak také ty dvě osmičky. Termín láká svatebčany a ty byli i mezi házenkáři,“ zdůvodňovala organizační pracovnice Anna Příhodová, proč se v Humpolci rozhodli turnaj odložit.

Přesunout ho chtěli do adventu a odehrát netradičně v hale. Jenže to kvůli dalšímu vypnutí sportovní činnosti nestihli. Poslední díl smutného pořadatelského seriálu je v plánu v předjaří. „Chtěli bychom najít nový termín, budeme se o tom na výboru oddílu bavit,“ informovala Anna Příhodová. Pokud vše klapne, turnaje Zálesí budou v následujícím roce dva.

Trenérka žirovnického Slavoje Iveta Brabcová je kamarádkou nejen pro své hráčky.
Dříči jsou tím pravým zlatem týmu, tvrdí házenkářská trenérka Brabcová

Historie Vánočního turnaje taekwondistů, který pořádá pelhřimovský klub SK Lacek, sice druhou světovou válku nepamatuje, ale i tak je klání nejstarší v Česku. Před pár dny se měl uskutečnit šestadvacátý ročník.

Pochopitelně na něj nedošlo. Sady vyrobených unikátních medailí tak budou mít jiné majitele, než se původně čekalo. „Použít za rok je nemůžeme. Asi je na turnajích po Evropě budeme rozdávat jako suvenýry a pozvánku na další ročník,“ nastínil řešení trenér Petr Lacek.