„Pro nás je to příjemné překvapení, po letech se nám podařilo postoupit do semifinálové skupiny,“ ulevil si kapitán týmu Kamil Vondráček.

Sportovní osud může být někdy vrtkavý. Před rokem jihlavští tenisté smutně klopili hlavy po třech neuvěřitelně těsně prohraných zápasech a nad jejich hlavami se nesla černá mračna. Sestup byl realitou, přitom tým doplněný o hráče z první stovky „měl“ zlomit prokletí předkola.

Na jaře však Spartak přijal nabídku odkupu licence od Liberce a dostal tak další šanci. Tu využil bezezbytku. Klíčové byly první dvě dvouhry, které dopadly naprosto nad plán. Ťéměř dvaačtyřicetiletý veterán Leoš Friedl jasně přehrál ve dvou setech Davida Nováka a mladičká Linda Frühvirtová přehrála zkušenou mistryni republiky Zuzanu Zálabskou. „To byl dobrý vstup. Vítězství Lindy jsme nepočítali, a to samé platí i o výhře Leoše. Tentokrát se nám to dobře sešlo. Naopak Rebecca Šrámková vyhrála podle očekávání a Nielsovi pak vzdal na Ignatik,“ popisuje vývoj Vondráček.

Za stavu 4:2 tak utkání šlo do čtyřher, ale konec přišel záhy. „Holky zvládly úlohu favoritek bez problémů, a tak bylo hotovo. Pardubice měly ženskou část týmu slabší a my jsme to dokázali využít. Konečně jsme žebříčkové postavení v holkách potvrdili i v deblu,“ ušklíbne se Vondráček při vzpomínce na loňské překvapivé výpadky dámského deblu.

Tým se dnes přesune do Říčan, kde od zítřka začne semifinálovou skupinu. V neděli změří síly s největším favoritem na postup, pražskou Spartou, v pondělí pak s I. ČLTK Praha. „Sparta a Štvanice? Můžeme si zahrát dva dobré zápasy bez nervů,“ těší Vondráčka.

PARDUBICE – JIHLAVA 2:5

Dvouhry: Novák – Friedl 2:6, 3:6, Zálabská – L. Frühvirtová 5:7, 2:6, Setkič – Lojda 6:3, 4:6, 6:2, Novotná – Šrámková 0:6, 5:7, De Schepper – Vrbenský 6:1, 6:4, Ignatik – Desein 6:3, 6:7(3), 1:3 scr. ve prospěch Jihlavy. Čtyřhry: Novotná, Zálabská – L. Frühvirtová, Šrámková 6:2, 6:1. Mužské čtyřhry se po dohodě kapitánů nehrály.