Na východě Čech by mu měl pomoci žďárský Jiří Bubák. „Ano, můžeme to už pustit do světa, s Jirkou i Žďárem jsme se domluvili,“ mnul si ruce na začátku týdne trenér Petr Pešout nad návratem zkušeného basketbalisty, který jihlavský dres už oblékal. A osvědčil se. I proto se jednalo o jeho návratu na prvoligové palubovky. „Žďár nám to sice prohrou o víkendu trochu zkomplikoval, ale na devadesát devět procent je už zachráněný, takže jsem doufal, že to takhle dopadne. Od Jirky si slibujeme, že přinese do hry uklidnění. Jedná se o zkušeného hráče, s ním nám přibude kvalitní střelec ze střední vzdálenosti, pomůže při doskoku a určitě v těch závěrečných bojích i svou vyzrálostí,“ míní kouč.

Na dnešní utkání v Pardubicích by měla Jihlava vyrazit v silné sestavě, což se v páteční termíny nestává. „Měli bychom být v té obvyklé sestavě i se Strážnickým a Číhou. Jde do tuhého, není se na co šeřit a my uděláme vše pro to, abychom byli v plné palbě, a tím je překvapili,“ tvrdí Pešout.

Má to správný náboj

Dnešnímu soupeři mají jeho svěřenci co oplácet. Doma s ním na konci října prohráli 72:75. „Rozhodně nic lehkého ale nečekáme,“ předvídá těžkou bitvu. „Já musím říci a konstatovat, že Pardubice se budou prezentovat stejným způsobem jako Ostrava. Výborná technika, střelci, dobře organizovaní,“ jmenuje kouč silné stránky Východočechů. „My musíme být agresivnější na doskoku, a hlavně mít chuť bojovat. Oni vyhráli v Opavě jen v šesti lidech, navíc i pro ně jsou tohle klíčové zápasy,“ je si vědom Petr Pešout.

Tím zaměřil svůj pohled na tabulku východní skupiny I. ligy. Čtvrtá Vysočina má stejně bodů jako páté Pardubice. Tyto dva body jsou prostě pro oba velmi důležité. „Ty víkendové výsledky nám nahrály, ale bohužel se situace opět vyrovnala a jsou tam jen dva body mezi třetím a osmým. A hlavně tu naši bilanci má spousta týmů. Bude rozhodovat každý zápas a maličkost, má to správný náboj,“ říká před napínavým zbytkem základní části.

V ní se rozhodne, kdo bude muset do skupiny play-out s barážovou hrozbou, která se týká týmů na 7. až 10. místě. „My nechceme mít černého Petra. Musíme minimálně dvakrát vyhrát, a i když pak máme ještě ve dvou zápasech výhodu domácího prostředí, tak to nechceme nechávat na poslední chvíli. Chceme Pardubice překvapit a stoprocentně to zvládnout,“ uzavírá Petr Pešout.