A konečná výhra Východočechů se tedy dala čekat. „Pardubice nenechaly nic náhodě. Domácí zápasy hrajív nejsilnější možné sestavě. Nechyběli Potoček a Škranc, což jsou borci, který hrají pravidelně nejvyšší soutěž. Ale to by nám ani tak moc nevadilo, jenže my jsme odjeli ve slepené sestavě. Vypadal na poslední chvíli nemocný Číha, a v zápase se zranil Maňák,a to byla další velká komplikace,“ reaguje kouč jihlavského celku Petr Pešout.

Nicméně začátek pátečního mače nebyl špatný. „Dokonce jsme chvilku vedli,“ potěšilo trenéra, který ale tušil, že Pardubice zaberou.

„Odehráli to zkušeně. Velelo jim, aby po nás šli, protože nás bylo jen sedm, a to jsme tam mělii kluky z béčka. Takže se jimto povedlo obrátit,“ nastiňuje Pešout zvrat ještě v první desetiminutovce.

Ani druhá nebyla jiná. Východočeši ji jasně ovládli a v polovině zápasu bylo takřka rozhodnuto, alespoň skóre 54:32 tomu napovídalo. „My v první půlce vytvořili nespočet nevynucených ztrát, nebyl to náš den. Možná jsme měli trochu v hlavách i to, že jsme to zvládli s Prostějovem,“ doplňuje trenér.

Páteční duel se díky jasnému náskoku domácích ve druhé části už spíše jen dohrával. Pardubičtí nikam nespěchali, a hosté toho alespoň v závěrečné čtvrtině využili k tomu, že ji o dva body vyhráli.

Vysočina si z prohry těžkou hlavu ale nedělá. „Teď nás čeká klíčový domácí zápas se Šlapanicemi,“ láká kouč Pešout fanoušky na nedělní duel.

„Když ho vyhrajeme, tak z devět a devadesáti procent můžeme mluvit o zachránění soutěže. I když máme jiné plány. Chceme zabojovat o play-off. Ale důležité bude, aby se kluci uzdravili, protože teď jich mám pět. Sedm jich je na marodce, tak snad se někdo uzdraví. A věřím tomu, že když se dáme do kupy, tak to předkolo play-off nebo i samotné playoff uhrajeme,“ dodává Petr Pešout.

I. LIGA MUŽŮ – SK. B

SYN. PARDUBICE – BC VYSOČINA 95:71

Body a sestava BC Vysočina: Bubák 23, Maňák 16, P. Knetl 10, J. Knetl a Kočvara po 8, Dokulil 6, bez bodu Burian. Rozhodčí: Záruba, Šmůla. TH: 14/9:19/14. Trojky: 12:1. Diváci: 31. Čtvrtiny 24:16, 30:16, 19:15, 22:24.