Jihlavský výběr se o víkendu střetl na vlastní palubovce s papírovým favoritem, který potvrdil, že právem mu patří první místo a dodatečný postup do play-off myslí vážně.

Vyřazovací část 1. ligy se bohužel svěřenců trenéra Pešouta netýká, i přesto ale proti Pražanům předvedli srdnatý výkon. „Jedinou kaňkou je ta prohra, jinak jsme hráli hezky. Diváci tady mohli vidět hráče, kteří jsou v euforii, daří se i jejich áčku, takže mají neskutečné sebevědomí, ale my jsme kůži nedali lacino,“ povídal po porážce 73:83 trenér Petr Pešout.

Jeho tým sehraje v neděli další domácí utkání, tentokrát se Sokolem Pražským. „Bohužel musíme vymyslet, jak slepit sestavu, protože nám budou chybět Martin Novák, Sláva Krajcigr a Martin Strážnický. Ale prostor dostanou, stejně jako proti USK, mladí kluci. Za to jsme rádi, že máme tuhle možnost, to je asi náš největší cíl pro zbytek sezony,“ říká kouč BC Vysočina. „Ovšem se Sokolem chceme vyhrát, chceme si i v té této skupinu vítězně zakřičet ve středovém kruhu,“ dodává Pešout.