Na východě Čech se zástupcům jihlavského plaveckého oddílu dařilo, doslova pak excelovala Tereza Horáková. Ta vybojovala celkem pět medailí, z toho hned tři měly tu nejvyšší hodnotu.

„Vzhledem ke skladbě sezony se prvního kola Českého poháru někteří reprezentanti nezúčastnili, ale i tak byla úroveň hodně vysoká. Konkurenci totiž pořádně zvýšili plavci z dalších pěti zemí," uznale pokyvoval hlavou šéf českého plavání Petr Ryška.

Ten pak měl slova chvály pro reprezentantku Terezu Horákovou, která brala zlato hned ve třech disciplínách.

„Mimo svoje oblíbené polohové závody na dvě a čtyři sta metrů vyhrála i na motýlkové dvoustovce. Výborný víkend podtrhla ještě třetími místy na tratích padesát motýlek a dvoustovce znak. Tereza tak ukazuje, že je jednou z nejvšestrannějších českých plavkyň," uvedl Ryška, který rovněž působí jako šéftrenér v JPK Axis Jihlava.

Další medaili pro jihlavské barvy získala Tereza Duchoslavová za druhé místo na 200 metrů volný způsob a mixová štafeta na 4x100 volný způsob dokonce byla nejrychlejší. Ve finálových závodech se z jihlavských ještě představili Adam Sauber, Adam Kružík a Jakub Jirka.

Jihlavské plavce nyní čeká tvrdý tréninkový dril. Následující čtyři týdny budou patřit náročné přípravě a v polovině dubna se zástupci JPK Axis představí ve finále MČR družstev v Plzni.