Český pohár v plavání odstartoval v Plzni úvodním podzimním kolem, šestým v pořadí. V záplavě výborných výkonů se prosadili i jihlavští plavci. Kraulař Tomáš Plevko si přivezl dvě prvenství, přesto byl nespokojený. Těsně mu totiž unikl limit na mistrovství světa v Kataru. Potěšila Tereza Horáková, které na dlouhé polohovce získala bronz.

„S našimi výsledky jsem spokojený, závod měl vysokou úroveň. V krásném desetidráhovém bazénu se představila takřka kompletní česká i slovenská špička. Výsledkem byly vynikající výkony okořeněné čtyřmi novými českými rekordy," poukázal jihlavský trenér Petr Ryška.

Ten ze svých svěřenců vyzdvihl zejména Tomáše Plevka. Kraulařský sprinterský specialista vyhrál hned dvě disciplíny, padesátku a stovku. K tomu ještě přidal třetí místo na padesátce motýlek. Z Plzně přesto vzkázal: „Nejsem spokojený!"

Vysvětlení přidává Petr Ryška. „Na kraulových tratích se chtěl pokusit o překonání limitu na prosincové mistrovství světa v Kataru, bohužel na obou tratích zůstal těsně za svým cílem. Na padesátimetrové trati to bylo o pouhých 23 setin sekundy," uvádí Ryška, který doufá v úspěch: „O limit se tedy musí pokusit na dalších závodech. Má na to ještě měsíc."

Mezi ženami na sebe výrazně upozornila mladičká Tereza Horáková. V polohovém závodě na 400 m dohmátla pro bronz ve výborném čase 4:50,12. „Před ní byly jen reprezentantky Závadová a Elhenická. Druhá jmenovaná Terezu porazila jen velmi těsně," chválí Ryška, který byl spokojený i s dalšími plavci, kteří nedosáhli na stupně vítězů: „Pochvalu si zaslouží i výkony Luboše Vlčana, Adama Kružíka a Michaely Dvořákové, kterým těsně unikla medaile."

Už v pondělí JPK Axis odcestoval na týdenní soustředění do Srní. „Je tady pěkný hotelový pětadvacetimetrový bazén," referuje Ryška. Další závody čekají jihlavské plavce o příštím víkendu, dokonce se může mluvit o jednom z vrcholů sezony v krátkém bazénu. V domácím prostředí okusí atmosféru Axis Cupu. „Věřím, že se vybičují k ještě lepším výkonům uzavírá Ryška.