I. LIGA MUŽŮ

OPAVA – SK JIHLAVA 1:2

První minuty patřily Opavě a své umění musel ukázat brankář Humlíček. Na přesilovkový projektil Palcara ale nedosáhl, takže domácí šli po sedmi minutách hry do zaslouženého vedení. Vyrovnat mohl Střecha, ale přečíslení zakončil střelou do tyče. To se povedlo až v druhé části Dankovi, který důrazem v brankovišti dopravil míček za záda opavského gólmana. Opavští si pak v přesilové hře málem vzali vedení zpět, Humlíčkovi pomohla horní tyčka. Otevřený hokejbal tak okořenili hosté. Jemnovitě Trybuček, který doklepl do sítě odraženou střelu Fejta.

Výběr SK čekala ještě perná poslední část, ve které hájili hubený náskok. Opava totiž manko chtěla očividně smazat a měla tlak, jenže mezi třemi jihlavskými tyčemi stál Humlíček, který si věděl se všemi pokusy rady. Navíc měl i podporu v dobře pracujícím obranném bloku. I proto se hosté mohli na konci radovat z hodně vydřených třech bodů.

Branky: 7. V. Palcer (P. Málik) – 20. Danko (Střecha, Habermann), 25. Trybuček (Fejt, Brázda). Rozhodčí: Horský, Vokurka. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Střelyna branku: 24:24. Třetiny 1:0, 0:2, 0:0.

KARVINÁ – SK JIHLAVA 8:2

Hned den po šlágru v Opavě sehráli Jihlavští další tahák kola. Tentokrát ale tahali v Karviné za kratší konec. Domácí do zápasu vlétli a Koch se musel činit, jen díky němu byl rozdíl po patnácti minutách jednogólový. To se ovšem v prostřední části změnilo. Jihlavští se nedokázali dostat do tempa, naopak Karvinští ho stupňovali, a navíc se jim začalo dařit v koncovce, takže se nebylo čemu divit, že Koch po čtvrtém gólu přenechal v brance místo Humlíčkovi. Ten ale do další obrátky inkasoval ještě dvakrát, takže stav 6:0 hovořil za vše. Rozhodnuté utkání se v poslední části jen dohrávalo, a hosty nemohly spasit trefy Střechy a Danka.

„Získali jsme sice tři body, spokojeni být ale nemůžeme. Zatímco v Opavě jsme podali jeden z nejlepších výkonů, plný nadšení a chuti vyhrát, Karviná nás vrátila tvrdě na zem. Od začátku do konce utkání jsme se jim nedokázali vyrovnat v žádné herní činnosti,“ zhodnotil jihlavský trenér Lukáš Staněk.

Branky: 12. Pacas, 17. L. Rosůlek (Diviš, Luka), 23. Pacas (Konečný, Pilch), 24. L. Rosůlek (Luka), 26. Řehůřek (Diviš, L. Rosůlek), 30. Pacas (Pilch, Pala), 38. Diviš (L. Rosůlek, Luka), 44. L. Rosůlek (Diviš, Luka) – Střecha, Danko. Rozhodčí: Horský, Zbořil. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. Střely na branku: 41:28. Třetiny 1:0, 5:0, 2:2. SK Jihlava: Humlíček (s Karvinou F. Koch) – Jiskra, J. Koch, Vávrů, Habermann, Zbořil – Matějka, Danko, Střecha, Brázda, Fejt, Trybuček, Hlavatý, Bohatý, Růžička.

1. SK JIHLAVA 16 12 0 1 3 76:39 37
2. Prachatice 16 11 0 0 5 59:26 33
3. Karviná 16 10 0 1 5 78:49 31
4. Dobřany 17 8 3 1 5 49:39 31
5. Přelouč 15 8 2 2 3 50:38 30
6. Opava 16 9 1 0 6 48:31 29
7. Polička 15 7 2 3 3 56:35 28
8. J. Hradec 15 8 1 1 5 61:38 27