Hokejbalisté Jihlavy měli před třetím čtvrtfinálovým zápasem na krku nůž. Po porážkách v Prachaticích museli doma vyhrát. Ale prvoligový favorit žádné drama nepřipustil. „Nám se povedlo dát dohromady víc jak deset lidí, hráli jsme skoro na tři lajny, ale oni nastoupili aktivně a třemi rychlými góly rozhodli. Soupeř byl prostě lepší,“ uznal po porážce 1:7 trenér jihlavského výběru Pavel Pleško.

ZAČÁTEK VYŠEL

Ten přišel k týmu až čtyři kola před koncem základní části, po rezignaci kouče Lukáše Staňka, který po sérii porážek uznal, že tým potřebuje nový impulz.

Přitom začátek nového prvoligového ročníku rozjela Jihlava skvěle. Po šesti podzimních kolech měla na kontě pět výher, a vše vypadalo na další parádní sezonu. Mimochodem v té minulé SK sahal v baráži po extralize!

K takovému scénáři bylo ale letos daleko.

ČASTÁ ZRANĚNÍ

Po úspěšném vstupu do soutěže přišla doba „temna“. Jedna výhra ze zbylých dvanácti utkání hovoří za vše! „Dva faktory. Jedním byla zranění. V prvních kolech se zranili Fejt, Trybuček, Sobotka a vlastně i Střecha. Pak si spousta mladých kluků plnila povinnosti na vysoké škole, a dále také převládla priorita Kert Parku. Střecha, Danko, Javorka a Blaško hostovali v týmu ve vyšší soutěži a měli možnost dostat se na mistrovství světa, tak na základě toho nám zbylo v týmu osm lidí a my to doplňovali kluky z béčka. A ta kvalita nebyla taková, abychom se udrželi se špičkou první ligy. Ty týmy na prvních čtyřech místech byly někde jinde,“ nastiňuje důvody nezdaru Pleško.

Po černé sérii se Jihlava jen tak tak dostala do vyřazovací části. Skončil osmá a bylo jasné, že proti prvním Prachaticím by se musel stát zázrak. Ten se však nestal. „Do toho přibyla další zranění, Růžička a Policar, nám zbyli dva zdraví útočníci. Prostě se toho sešlo v téhle sezoně hrozně moc a v takovém počtu se nedá konkurovat,“ doplňuje.

SCHŮZE A POHOVORY

Ač sezona skončila, v klubu mají i dál napilno. Řeší se budoucnost. „Máme dvě varianty. Buď se zachová první liga, ale spojíme áčko s béčkem v jeden tým, nebo první ligu nepřihlásíme a začne se znovu ve druhé lize. Bude se makat a trénovat s cílem vrátit se. Máme věkový průměr 23 let, s tím se dá pracovat,“ říká Pleško. „Proběhnou pohovory s hráči, jestli to chtějí hrát. A musíme zjistit i finanční podmínky první ligy. Zatím se neví, kdo ji bude hrát, protože Přelouč a Jindřichův Hradec ji nechtějí přihlásit. A pokud by tam byly jen týmy z daleké Moravy a Čech, tak by to nebylo pro nás dobré. Musíme brát v potaz i ekonomické měřítko,“ má jasno Pavel Pleško, který prozradil, že jasno by mělo být první týden v červnu. To už by měl být znám i trenér A-týmu.