Hostitelem mimořádně zdařilé akce byl opět TK Blažka Holiday ve Vílanci. Pod dohledem vrchní rozhodčí Daniely Blažkové se uskutečnilo množství férových soubojů.

Představili se nejlepší hráči z Jihlavska. Z ČLTK Jihlava to byli žebříčkově nejvýše postavení Petr Šťastný, Ondřej Vítek, Roman Poletin, Vít Majer a Tomáš Čihák. Z TK Spartak Jihlava je doplnil Vojtěch Koukal, pořadatelský klub reprezentoval Stanislav Blažka.

„Turnaj vzbudil veliký zájem a opravdu se bylo na co dívat. Původně první nasazený Lukáš Dillenz z TK Bajda Kroměříž byl na poslední chvíli vystřídán Danielem Vrbou z TK Precheza Přerov, jedním z nejlepších hráčů republiky, mimořádným talentem, který se po nemoci vrátil k tenisovým kláním. Dalším z účastníků byl i mistr České republiky z roku 2013 Jakub Filipský z Humpolce,“ přidává hlavní pořadatel Stanislav Blažka.

Do Vílance zavítali i další výborný hráči z Prahy, Brna, Ostravy, Zlína a Prostějova. „Tenisové konkurenci z celé České republiky čelili borci z Jihlavska a blízkého okolí velmi srdnatě a úspěšně,“ doplňuje Blažka.

Jak už to tak bývá, losy někdy bývají nemilosrdné. O tom se přesvědčil i zkušený Poletín z ČLTK Jihlava, který v pěkném souboji podlehl klubovému kolegovi Šťastnému.

Kategorii jednotlivců, která byla ukončena po třech dnech klání, ovládl favorizovaný Daniel Vrba, který ve finále porazil stříbrného Jakuba Marcollu (LTC Tábor 1903). Bronzoví byli Stanislav Bačo (TJ Zbrojovka Vsetín) a Lukáš Dillenz.

Nejúspěšnějšími hráči regionu se stali Petr Šťastný a Stanislav Blažka mladší (TK Blažka Holiday). Oba se probojovali až do čtvrtfinále. Zde Šťastný skrečoval pozdějšímu vítězi Vrbovi a Blažka svedl dramatický souboj s druhým nasazeným Dillenzem. Tomu nakonec podlehl po setech 6:7 a 7:5 až v supertiebreaku.

Také ve čtyřhrách to bylo napínavé a kvalitními partiemi nabité. Sehraná dvojice z ČLTK Jihlava Ondřej Vítek, Petr Šťastný se po vítězství nad dvojicí Novobilský, Nešpor probojovala na třetí místo. Na dělené bronzové příčce skončila také první nasazená dvojice Buffa, Vágner. Celkovými vítězi se stali překvapivě Stanislav Blažka a Jakub Filipský, kteří ve finále porazili i Dillenze s Bačou, a druhému nasazenému páru tím „vypálili rybník“.