Utkání Glads s Aligátory budou snímat i televizní kamery, takže se bude jednat pro domácí o další velkou premiéru v letošní historické sezoně.

Domácí fotbalisté se na utkání hodně těší. „Nastoupíme na velkém stadionu, před televizními kamerami. Věřím, že nás čeká další skvělý zážitek,“ netají trenér Gladiators Ondřej Paulus.

Na stadion fotbalové Vysočiny přitom nemají Gladiátoři příjemné vzpomínky. Před dvěma lety na něm ve finálovém duelu třetí ligy, tzv. Bronze Bowlu, podlehli přerovským Mammoths 0:6.

Mezitím ale urazili domácí fotbalisté velký kus cesty a překvapují všechny příznivce. „Máme pracovitý tým, který se umí poučit z chyb, kterých i přes výhry děláme stále dost,“ uvědomuje si Paulus.

Gladiátoři jsou silní především v útočné fázi, kde jejich hru diriguje zkušený Reginald Langford. Nejlepší ofenzivní hráč české první ligy v dresu Pardubice Stallions z roku 2017 měl lví podíl na obratu na půdě Brno Sígrs, stejně jako na skalpu hvězdných Ostrava Steelers. „Bylo to velmi těžké utkání, po kterém jsme šťastni, že jsme jej dokázali zvítězit,“ uvedl po duelu s Ostravou Langford. „Máme dvě vítězství ze dvou zápasů, což je vynikající. Věřím, že když budeme takto pokračovat a budeme mít i trochu štěstí, můžeme se i poprat o Czech Bowl,“ nebojí se odvážné myšlenky lídr týmu.

Roli favorita však pro utkání s Alligators odmítá kouč Paulus: „Bude proti nám stát další zkušený tým, který hraje první ligu déle,“ upozorňuje. „My máme sice mladé střelce, kteří jsou rychlí a umí chytat, jenže právě ty zkušenosti nám stále chybí. Každopádně se na zápas těším, i když se hraje nezvykle od dvanácti hodin. Uvidíme, jak se s tím vyrovnáme,“ culí se trenér.

Všichni fotbalisté Glads se budou opět spoléhat na podporu svých příznivců, kteří jednoznačně patří k nejlepším v celé republice a zápasy navštěvují v hojném počtu. „Opravdu si myslím, že jsou nejlepší v České republice, jsou naprosto úžasní,“ vysekl kompliment příznivcům Langford. „Věřím tomu, že nás podpoří i v sobotu v dalším duelu.“

Utkání Vysočina Gladiators – Brno Alligators se hraje v sobotu 27. 4. od 12 hodin.