V prvním duelu se potkaly volejbalistky z Jihlavy s Ostravou, s níž si zahrály už v základní skupině. „Ostravu jsme znaly, dvakrát jsme ji porazily, takže jsme si věřily, že ji porazíme i teď,“ říkala Dana Melicharová, která si myslela, že duel tak vyrovnaný nebude.

Nebyly soustředěné

V prvním a druhém setu se Vysočina dočkala výhry, ale bylo to těsné. Ovšem třetí vítěznou sadu přidat vzápětí nedokázala. A ani čtvrtá hra se nepovedla, takže to rázem bylo 2:2. „Holky nehrály soustředěně, chybovaly na příjmu a to se odráželo na nahrávce. Byly jsme tím pádem bez útoku a dopadlo to jak to dopadlo,“ lamentovala trenérka Jihlavy. V tie-breaku to ale vyšlo a výhru nakonec tým KCTM slavil. „Nezlomilo je to. Holky se do toho v pátém setu opřely, ale my jsem na ně musely také přitlačit, protože ten výkon nebyl takový, na který jsme zvyklí. Chyběla nám i blokařka, a to se také na naší hře projevilo,“ doplňuje Melicharová.

Druhou prověrkou byl střet s pražskou Španielkou Řepy. „Výhru jsme potřebovali a do druhého utkání jsme šli s tím, že chceme výhru za tři body,“ měla jasno Melicharová, kterou rozhodně musely potěšit výsledky prvních dvou setů. Ty totiž patřily Vysočině! Jenže cíl byl i přesto nakonec daleko. „Holky si myslely, že se ten třetí uhraje sám, ale přišel zlom, a ony pak nebyly schopné se zvednout, prohrály dva za sebou a v pátém se už nezvedly,“ doplňuje zklamaně.

A zklamaná byla trenérka i z výkonu proti Žižkovu. Týmu, který po dvou utkáních měl na svém kontě jen jeden uhraný set. V tom posledním ale dokázal nečekaně držet s celkem z Jihlavy krok. „My jsme potřebovali zvítězit, a bylo jedno, jestli 3:0, nebo 3:2. Nám stačily dva body, abychom byli druzí, ale ten nástup byl takový, jaký byl. První set jsme prohráli,“ kroutila hlavou nad špatným startem Dana Melicharová. „Naštěstí jsme ty další dva vyhrály, ale pak v tom čtvrtém setu přišel totální útlum. To jsem hráčky nepoznávala. Ukázaly nám hodně jinou tvář,“ divila se nad lehce ztracenou hrou šéfka jihlavské střídačky. V té zkrácené ale její svěřenkyně na kýženou výhru nakonec dosáhly, a připsaly si další dva body.

Jenže první místo, a s ním spojený postup do lepší skupiny druhého turnaje, z toho nebylo. „Přiznám se, že jsme čekali, že postoupíme z prvního místa. Já osobně hráčkám hodně věřila, ale ta hra nebyla dobře odvedená a holky si to uvědomovaly,“ říká Dana Melicharová.

Její svěřenkyně zůstávají díky druhé příčce v této skupině, v níž se s vítěznou Španielkou vymění Prostějov. „My si do druhého turnaje, který se nejspíš bude hrát v Prostějově, poneseme za druhé místo tři body,“ vysvětluje trenérka. „A nesmíme spadnout v žádném kole na třetí a čtvrté místo, tím bychom měli extraligu udržet. To je náš cíl,“ tvrdí Melicharová, která přiznala, že na úterním tréninku se k nepovedenému turnaji vrátila. „Určitě si torozebereme. Musíme na holky přitlačit, protože umí hrát úplně jinak,“ plánovala.

EXTRALIGA JUNIOREK

Výsledky 1. kola nadstavbové sk. C: Španielka – Žižkov 3:1 (16, 19, -19, 19), Ostrava – KCTM Vysočina 2:3 (-25, 16, -24, 19, -11), Španielka – KCTM Vysočina 3:2 (-24, -22, 18, 11, 10), Ostrava – Žižkov 3:0 (15, 15, 17), Španielka – Ostrava 3:0 (22, 20, 21), KCTM Vysočina – Žižkov 3:2 (-21, 14, 12, -14, 9).

KCTM Vysočina: Š. Semerádová, V. Semerádová, Indrová, Krejčová, Hodková, Procházková. Střídaly: Bradáčová, Dolejšová, Maroňová, Tůmová.

1. Španielka 3 3 0 9:3 8
2. KCTM VYSOČINA 3 2 1 8:7 5
3. Ostrava 3 1 2 5:6 4
4. Žižkov 3 0 3 3:9 1