Oběma rychlý povrch zrovna dvakrát nevoní, ale proti Decoturfu US Open připomínky nemají. Zejména zkušenější Iveta Gerlová.

„Já cítím výhodu, protože to jsou moje domácí kurty. Jezdím sem trénovat. Ostatně Decoturf už pokládají skoro všude, je dobrý. Není tak rychlý jako povrch třeba v Přerově, ten nemusím,“ poukazuje Gerlová.

Los, který se uskutečnil až ve včerejších večerních hodinách, brala s rezervou. „Letos bude konkurence velká. Jsem sice nasazená, ale těžkou soupeřku čekám už od úvodního kola. Proto si ani nedávám nějaké cíle. Chci prostě hrát dobře v každém zápase, jít kolo od kola,“ říká rázně.

Lucie Kriegsmannová o turnaji mluví rovněž opatrně. „Měla jsem týden pauzu, zlobí mě levé rameno. Uvidíme, ale doufám, že bude v pořádku. Náročný program je ale pro mě trochu strašák,“ povzdychne si nasazená šestka.

Cíl si však vytyčila. „Chci obhájit nasazení. To znamená, že bych se ráda dostala do osmičky,“ tvrdí.

Od povrchu ví, co má očekávat. „Už jsem tady hrála. Je to jediný tvrdý povrch v hale, který mi jakžtakž vyhovuje. Je podobný tomu, co máme v Jihlavě. Akorát má jinou barvu,“ usměje se.

Ty největší ambice budou mít obě hráčky Spartaku ve čtyřhře. Společně totiž vytvořily pár, který na tuzemských kurtech jen těžko hledá konkurenci. „Vyhrát bychom pochopitelně chtěly. Myslím si, že šance jsou vysoké,“ potvrzuje Kriegsmannová.

Se svou spoluhráčkou souhlasí i Gerlová. „Loni jsme byly v zimě s Luckou v semifinále, tak doufám, že to bude letos lepší. Všechny soupeřky jsou k poražení, nám se spolu daří, tak to snad potvrdíme. Ale nic jednoduchého nás nečeká,“ hodnotí šance v deblu.