A není to jenom zdvořilostní konstatování. Úřadující vicemistři mají tradičně v ochozech na naše poměry fantastickou podporu. „U amerického fotbalu se to moc často nezmiňuje, ale výhoda domácího prostředí může hrát roli,“ uvedl po tiskové konferenci k nedělnímu Czech Bowlu kouč Gladiators Matěj Večes, který má pro fanoušky svého týmu jen slova uznání.

Zdroj: Deník/Karel Líbal

Ostatně již při prvním Czech Bowlu v Jihlavě před dvěma lety se stadion Vysočiny parádně zaplnil a domácí diváci si historický triumf Glads spokojeně užívali.

V nedělním souboji o Czech Bowls se utkají Vysočina Gladiators a Ostrava Steelers (na snímku z loňského vzájemného ligového utkání v bílém).
Historický Czech Bowl. Poprvé si o cennou trofej zahrají dva mimopražské celky

Fanoušci z Vysočiny o sobě dali vědět i při loňském finále, kde na stadionu Viktorie Žižkov zcela zastínili příznivce domácích Prague Lions.

Zdroj: Deník/Karel Líbal

Jak jste mohli vidět ve videu, výborná atmosféra byla rovněž při letošním semifinále Vysočiny s Nitra Knights. Tu umocnili i hlasití hostující fandové a hráče obou týmů kulisa vybičovala ke skvělému představení.

Není proto divu, že fanoušci Gladiators se připravují na Czech Bowl stejně intenzivně jako hráči.

Ať už finálová bitva dopadne jakkoliv, letošní Czech Bowl bude mít zcela jistě opět parádní atmosféru. Hraje se v neděli od osmnácti hodin.