Ten přilákal takřka sedmdesát běžců. „Byli jsme spokojeni, bylo to perfektní. Proběhlo to v klidu, ukázněně,“ hlásil po jednatřicátém ročníku závodu Běh Březinou v Polné hlavní organizátor seriálu Běžce Vysočiny Bohumil Novák. „Počasí jakž takž vyšlo, i když se trochu běželo i na bahně, ale myslím, že na situaci, která je, to bylo dobré. Přišli ti, co chodí pravidelně a žádné překvapení se neudálo. Je vidět, že si všichni svou výkonnost drží,“ dodal Novák.

Ten ještě před týdnem počítal s tím, že si běžci tuto sobotu užijí pokračování. V plánu byl Běh Havlíčka Borovského, který by měl v Poháru premiéru. Jenže do Havlíčkova Brodu se běžci dnes nevydají. Vláda totiž opět zpřísnila opatření proti koronavirové pandemii, a tím ukázala organizátorům červenou.

A to Nováka hodně mrzí. „Je to škoda, tam se také běžci těšili,“ podotkl, a vzápětí si trochu postěžoval. „Myslím, že to klidně mohli nechat. Při takových závodech není nebezpečí nějaké nákazy, jelikož tam nikdo nemocný nepřijde. Když máte běže deset kilometrů, a bude vás bolet hlava, nebo budete mít horečku, tak přece nepřijdete. Lidé jsou soudní. Neřekl bych, kdyby šlo o nějaké peníze, ale tady o nic nejde,“ doplňuje.

Premiéra se tedy odkládám, nebo zřejmě ruší. „Ještě jsme přemýšleli, že bychom to přehodili na leden, ale to asi nevyjde. Bohužel rozhodují politici a hygienici jsou na vedlejší koleji,“ pokrčil Novák rameny s tím, že i dva další odložené závody, Běh Heulosem – Memoriál Jiřího Šmrhy a Roštejnskou oborou, se s největší pravděpodobností také neuskuteční. „Pokud bude nouzový stav, není to možné. Kdyby nebyl, mohli bychom je uspořádat,“ dodal.