Hlavní trenér Gladiators Ondřej Paulus věří, že určitě změna stereotypu přinese své plody. „Přípravu jsme opravdu trošku změnili. Dali jsme prostor lidem, kteří již Czech Bowl vyhráli, tedy našim hostům z Prague Black Panthers. Oni přinesli potřebné zkušenosti, hodně na ně spoléhám. Snad nám změna přinese štěstí a v sobotu to dopadne pro nás dobře,“ netajil kouč.

V základní části oba celky využily své domácí prostředí k vítězství. V Jihlavě se rozhodovalo až doslova v posledních vteřinách zápasu, v Praze pro změnu lépe zvládli domácí výrazně taktickou bitvu.

Také druhý duel se rozhodoval až v poslední čtvrtině. Dají se i ve finále očekávat podobné fotbalové šachy, nebo strhující podívaná do samého závěru? „V podstatě oba scénáře jsou možné,“ přemítá Paulus. „Oba týmy moc chtějí vyhrát a měly dost času trénovat a připravit se. Může to dopadnout jakkoliv. Může se rozhodovat až v poslední čtvrtině, ale také se může jeden tým sesypat… Opravdu to může dopadnout jakkoliv.“

Trénink týmu amerického fotbalu Vysočina Gladiators.
Páté finále, čtvrté doma. Gladiators zatím slavili pouze jediný zisk Bowlu

Žádná obligátní slova o momentální formě od Gladiators nezní. Spíše všichni hovoří o sázce na důkladnou přípravu. „Oba týmy předvádějí dlouhodobě stabilní výkony. Nemyslím si, že by jeden z týmů přišel s něčím extra novým. Každý pracuje s nějakým základem hry, který mu jde. Ale je jasné, že se budeme chtít vzájemně i překvapit,“ mrká spiklenecky jihlavský stratég.

A jeho vlastní tip? „Osobně si myslím, že výsledek bude těsný,“ odhaduje Paulus.

Utkání Prague Lions - Vysočina Gladiators se hraje v sobotu 11. září od 18 hodin na stadionu FC Vysočina Jihlava a všechny fanoušky na něj zve trenér Glads v připojeném videu.