Francouzská rallye bude mít u něj smíšenou příchuť. Během ní oslaví dvaatřicáté narozeniny, k tomu ho čeká v seriálu jubilejní stý start. „No, to bude jízda," uvedl Prokop na svém profilu na sociálních sítích.

Po přesunu z Korsiky v roce 2010 jí nemůže přijít na chuť. A není to jen kvůli tomu, že loňský ročník nedokončil. Tehdy okupoval deváté místo, ale ze závodu kvůli poruše na řízení raději odstoupil v průběhu 17. rychlostní zkoušky. „Naštěstí jsem odstavil auto, když jsem jel asi na třetí stupeň. Nebylo to ve velké rychlosti. V těchto podmínkách si jízdu nejde moc užít. V rychlých zatáčkách auto ztrácí trakci, což není příjemné. Jsem šťastný, že jsem v cíli," uvedl tehdy po dojezdu.

S rozpaky nebere tuhle rallye sám. Loni se chtěli francouzští pořadatelé zavděčit velké hvězdě tohoto motoristického sportu. Devítinásobný mistr světa Sébastian Loeb se loučil s rallye, a proto byl cíl v jeho rodném městečku Hagenau. Jenže nevhodně zvolená trať a další chyby se proti nim otočily. Minimálně tím, že francouzská modla závod nedokončila.

Pro země galského kohouta se však může stát o víkendu novým symbolem. Sébastian Ogier si může před domácím publikem zajistit obhajobu titulu. „Start v domácí rallye je pro mě vždy zvláštní. Cíl je jasný, chci být opět korunován světovým šampionem v rodné zemi," řekl Ogier, který před rokem ve Štrasburku vybojoval premiérový titul mistra světa.

„Vím, že musím získat o šest bodů víc než Jari-Matti Latvala. Výhra by k tomu měla stačit," uvedl třicetiletý jezdec.

Fin ztrácí na lídra padesát bodů, že by ho přeskočil, tomu už moc nevěří.