Solidní tečka na závěr. Jihlavský jezdec Martin Prokop skončil v Britské rallye šestý a své letošní účinkování tak zakončil na celkovém devátém místě. Tím tak vyrovnal loňský výsledek. Ve Walesu potvrdil výkonnostní vzestup v druhé polovině sezony, lépe dojel jen dvakrát. V Německu byl čtvrtý a v Itálii pátý.

„Jsme pátí v hodnocení týmů a devátí mezi jezdci jen pět bodů za Sebem Loebem. To nezní špatně, ne?" napsal Prokop společně se smajlíkem na Facebooku. Tím tak upozornil, že francouzská legenda absolvovala jen čtyři závody. Prokop chyběl jen v Austrálii.

Wales Rallye GB se po termínovém kotrmelci z minulého roku vrátila na své tradiční místo v kalendáři mistrovství světa v rallye a opět se tak postarala o klasickou tečku za sérií třinácti závodů. Posádka Jipocar Czech National Teamu Martin Prokop a Michal Ernst si na nedostatek vzruchu nemohli stěžovat. Každý ze čtyř dní náročného závodu jim totiž přinesl jinou zkušenost.

„Po vydařeném Španělsku jsme i tady ve Walesu čekali, že do závodu nastoupíme v podobném stylu a tempu, ale první dva dny jsme se tu celkem trápili. Třeba jako v hokeji, jeden den vám tam spadne každá střela z nesmyslného úhlu, jindy zase netrefíte prázdnou bránu a dostáváte góly v přesilovce. Tak jsem si připadal ve čtvrtek i v pátek, když jsem neuměl nalézt potřebné tempo a jistotu," posteskl si Prokop.

„Brzdné body, průjezdy zatáčkami, nic nevycházelo ideálně. Prostě trápení. Naštěstí jsme po analýze onboardů dokázali nalézt recept, jak se vrátit zpět do hry, a myslím, že jsme předvedli pár slušných dílčích výsledků, a hlavně stáhli časovou ztrátu na kilometr. V průběžném pořadí jsme se ocitli tak trochu v zóně nikoho za továrními týmy a nebyl tu vlastně žádný další soukromník, se kterým bychom se tahali o vteřinky, tak jako na začátku sezony třeba s Polákem Kosciuszkem," pokračoval.

„Jedinou výzvou před posledním dnem byl Dani Sordo, který smazával pětiminutovou penalizaci, ale v neděli zbývalo už jen šest relativně krátkých testů, takže jsme šestou příčku udrželi," dodal Prokop.