První finálový víkend nabídl velmi tuhý boj

Jihlava – Sezona v hokejbalové Moravské lize mužů vrcholí. Bitva o trůn začala o víkendu v Jihlavě, kde se potvrdilo, že domácí rezerva bude muset proti Malenovicím podat maximální výkon, aby obhájila loňské prvenství. Po vyrovnaných duelech je stav finálové série 1:1.

17.5.2018

Hokejbalisté SK Jihlava B (v bílých dresech) se s Malenovicemi přetahují o vítězství v Moravské lize. Stav finálové série je nerozhodný.Foto: Deník / Jan Černo

MORAVSKÁ LIGA MUŽŮ

SK JIHLAVA B– MALENOVICE 4:5
(stav série 0:1)
Žádná vyčkávaná, hned od prvních minut se šlo rázně na to, což potvrzuje bleskurychlý gól jihlavského Pošvice. Ofenzivní hokejbal dál pokračoval a zanedlouho bylo zásluhou Skyby vyrovnáno. Další šance na sebe nenechaly čekat, ale do konce prvního dějství oba gólmani nájezdům odolali.

Druhá část byla ještě záživnější. Malenovice dokonaly hned v úvodu obrat, na který reagoval Zbořil. Jenže za chvilku hosté znovu vedli. Ale s tím se nesmířil Peschout, takže po půlhodině to bylo 3:3.

Poslední třetina začala znovu zhurta. Průcha vrátil svým barvám jednobrankový náskok, který ale trval jen několik desítek vteřin. Košatka vzápětí překonal Ježka a vyrovnal. Rozhodující branku nakonec obstaral malenovcký Nohal, který trochu „symbolicky“ nohou doklepl míček do sítě. Jihlavští se v závěru i přes velký tlak vyrovnání nedočkali. Jednou hosty zachránilo břevno.

Branky a nahrávky: 2. Pošvic (Apeltauer), 20. Zbořil (Král, Koudelka), 29. Peschout (Zápotočný), 31. Průcha (Apeltauer, Peschout) – 6. Skyba (Hruboš), 16. Havlík (Skyba, Machuta), 23. Hruboš (Nohal, Skyba), 32. Košatka (Medřický, Skyba), 38. Nohal (Skyba). Rozhodčí: Vokurka, Ščudla. Vyloučení: 6:2. Bez využití. Střely na branku: 28:31. Diváci: 92. Třetiny 1:1, 2:2, 1:2.

SK JIHLAVA B– MALENOVICE 4:3p
(stav série 1:1)
Prohrát i druhé utkání na své půdě, to bylo nepřípustné, a proto domácí hráči od začátku určovali tempo hry a Malenovické svírali v obranném bloku. V první části hosté tlaku odolali, v té druhé však chybovali a Jihlava šla do trháku. Haberman překonal Zálešáka jako první, poté přišla famózní 22. minuta, v níž udeřili Mandát a Apeltauer.

Tříbrankový náskok se ale v závěrečné patnáctiminutovce nečekaně rozplynul! Malenovice neměly už co ztratit, začaly také tlačit na pilu, dvakrát skórovaly a v poslední minutě slavily po trefě Holého vyrovnání! Na obrat to ale nestačilo. Hosté v prodloužení faulovali a Střecha v přesilovce rozhodl.

„Malenovice jsou skvělý tým a zápasy s nimi hrozně zajímavé. Z hlediska diváků jde zatím o atraktivní finále. Škoda, že jsme v tom prvním zápase nehráli více disciplinovaně, možná nás to stálo potřebné síly ve třetí třetině. Druhý zápas jsme hráli dobře, ale ten kolaps osm minut před koncem byl strašný. Teď jedeme do Malenovic, kde nás čeká bouřlivá atmosféra a těžký soupeř. My se musíme dát do víkendu hlavně do kupy, protože hodně kluků zužuje zranění. Musíme hrát srdcem a bojovat jeden za druhého, jiná cesta k vítězství nepovede,“ hodnotí kapitán SK Petr Král.

Branky a nahrávky: 19. Habermann (Střecha, Mandát), 22. Mandát (Průcha), 22. Apeltauer (Vala), 54. Střecha (Mandát) – 38. Skyba (Nohal), 40. Hruboš, 45. Hladký (Havlík). Rozhodčí: Boháček, Chocholouš. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 41:36. Diváci: 85. Třetiny 0:0, 3:0, 0:3. SK Jihlava B: Ježek (druhý zápas Bártů) – Anděl, Zbořil, Klíma, Harasim, Jiskra, Vala, Hrbáč, Fatrdla – Koudelka, Zápotočný, Král – Trybuček, Mandát, Pošvic – Apeltauer, Peschout, Průcha – Smutný, Zeman, Herman – Policar.

17.5.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Právo - Právo Právník 25 000 Kč

Podnikoví právníci Právník. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky:, • Magisterské vzdělání právního směru v oboru Právo a Právní věda, • Zaměření na pracovněprávní vztahy, • Uživatelská znalost práce na PC, • Spolehlivost, zodpovědnost, pečlivost, flexibilita a samostatnost, • Ochota učit se novým věcem, sledování změn v předpisech, • Dobré komunikační a organizační schopnosti, • Trestní a občanská bezúhonnost, • Řidičský průkaz skupiny „B“, Platové podmínky:, • 11. platová třída (příloha č. 2 Nařízení vlády č. 341/2017 Sb., v platném znění) platové rozpětí od 20.450,- do 30.750,- Kč v závislosti na výši uznané praxe, • Rizikový příplatek v rozmezí zákona od 600,- do 2.500,- Kč, • Osobní ohodnocení po zapracování, • Předběžný nástup - dohodou, • Místo výkonu práce - Jihlava. Pracoviště: Krajské ředitelství policie kraje vysočina, Vrchlického, č.p. 2627, 586 01 Jihlava 1. Informace: Lenka Kvášová, +420 974 261 407.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 13 500 Kč

Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech Šička, švadlena. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Mzda je úkolová. Nevyučené zaučíme., 1. kontakt telefonicky pro sjednání osobní schůzky.. Pracoviště: Arcáde color s.r.o., Tovární, č.p. 135, 588 22 Luka nad Jihlavou. Informace: Rostislav Fischer, +420 777 055 301,567 219 694.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Specialista financí 19 600 Kč

Ostatní odborní pracovníci v oblasti účetnictví a ekonomiky ekonom ZŠ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19600 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: EKONOM ZŠ, , , Kdy - pátek 8. 6. 2018 od 10:00, , Kde - Budova ZŠ v Nové Říši; Březinova 193; Nová Říše, , Nástup do zaměstnání - od 1. 7. 2018 (+ týden předem zapracování), , Požadavky - Praxe v oboru nejméně 3 roky, - Životopis , (zašlete na email: reditel@zsnovarise.cz nejpozději do středy 6. 6. 2018), , Mzda: 10. platová třída, platová skupina podle délky praxe. , - Praxe 2 - 4 roky - 19600,- Kč hrubého + osobní a odměny po prvním měsíci, , - kompetence k zaměstnání podle platných zákonů. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola nová říše, příspěvková organizace, Březinova, č.p. 193, 588 65 Nová Říše. Informace: Vojtěch Vrána, +420 567 318 134.