První finálový víkend nabídl velmi tuhý boj

Jihlava – Sezona v hokejbalové Moravské lize mužů vrcholí. Bitva o trůn začala o víkendu v Jihlavě, kde se potvrdilo, že domácí rezerva bude muset proti Malenovicím podat maximální výkon, aby obhájila loňské prvenství. Po vyrovnaných duelech je stav finálové série 1:1.

17.5.2018

Hokejbalisté SK Jihlava B (v bílých dresech) se s Malenovicemi přetahují o vítězství v Moravské lize. Stav finálové série je nerozhodný.Foto: Deník / Jan Černo

MORAVSKÁ LIGA MUŽŮ

SK JIHLAVA B– MALENOVICE 4:5
(stav série 0:1)
Žádná vyčkávaná, hned od prvních minut se šlo rázně na to, což potvrzuje bleskurychlý gól jihlavského Pošvice. Ofenzivní hokejbal dál pokračoval a zanedlouho bylo zásluhou Skyby vyrovnáno. Další šance na sebe nenechaly čekat, ale do konce prvního dějství oba gólmani nájezdům odolali.

Druhá část byla ještě záživnější. Malenovice dokonaly hned v úvodu obrat, na který reagoval Zbořil. Jenže za chvilku hosté znovu vedli. Ale s tím se nesmířil Peschout, takže po půlhodině to bylo 3:3.

Poslední třetina začala znovu zhurta. Průcha vrátil svým barvám jednobrankový náskok, který ale trval jen několik desítek vteřin. Košatka vzápětí překonal Ježka a vyrovnal. Rozhodující branku nakonec obstaral malenovcký Nohal, který trochu „symbolicky“ nohou doklepl míček do sítě. Jihlavští se v závěru i přes velký tlak vyrovnání nedočkali. Jednou hosty zachránilo břevno.

Branky a nahrávky: 2. Pošvic (Apeltauer), 20. Zbořil (Král, Koudelka), 29. Peschout (Zápotočný), 31. Průcha (Apeltauer, Peschout) – 6. Skyba (Hruboš), 16. Havlík (Skyba, Machuta), 23. Hruboš (Nohal, Skyba), 32. Košatka (Medřický, Skyba), 38. Nohal (Skyba). Rozhodčí: Vokurka, Ščudla. Vyloučení: 6:2. Bez využití. Střely na branku: 28:31. Diváci: 92. Třetiny 1:1, 2:2, 1:2.

SK JIHLAVA B– MALENOVICE 4:3p
(stav série 1:1)
Prohrát i druhé utkání na své půdě, to bylo nepřípustné, a proto domácí hráči od začátku určovali tempo hry a Malenovické svírali v obranném bloku. V první části hosté tlaku odolali, v té druhé však chybovali a Jihlava šla do trháku. Haberman překonal Zálešáka jako první, poté přišla famózní 22. minuta, v níž udeřili Mandát a Apeltauer.

Tříbrankový náskok se ale v závěrečné patnáctiminutovce nečekaně rozplynul! Malenovice neměly už co ztratit, začaly také tlačit na pilu, dvakrát skórovaly a v poslední minutě slavily po trefě Holého vyrovnání! Na obrat to ale nestačilo. Hosté v prodloužení faulovali a Střecha v přesilovce rozhodl.

„Malenovice jsou skvělý tým a zápasy s nimi hrozně zajímavé. Z hlediska diváků jde zatím o atraktivní finále. Škoda, že jsme v tom prvním zápase nehráli více disciplinovaně, možná nás to stálo potřebné síly ve třetí třetině. Druhý zápas jsme hráli dobře, ale ten kolaps osm minut před koncem byl strašný. Teď jedeme do Malenovic, kde nás čeká bouřlivá atmosféra a těžký soupeř. My se musíme dát do víkendu hlavně do kupy, protože hodně kluků zužuje zranění. Musíme hrát srdcem a bojovat jeden za druhého, jiná cesta k vítězství nepovede,“ hodnotí kapitán SK Petr Král.

Branky a nahrávky: 19. Habermann (Střecha, Mandát), 22. Mandát (Průcha), 22. Apeltauer (Vala), 54. Střecha (Mandát) – 38. Skyba (Nohal), 40. Hruboš, 45. Hladký (Havlík). Rozhodčí: Boháček, Chocholouš. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 41:36. Diváci: 85. Třetiny 0:0, 3:0, 0:3. SK Jihlava B: Ježek (druhý zápas Bártů) – Anděl, Zbořil, Klíma, Harasim, Jiskra, Vala, Hrbáč, Fatrdla – Koudelka, Zápotočný, Král – Trybuček, Mandát, Pošvic – Apeltauer, Peschout, Průcha – Smutný, Zeman, Herman – Policar.

17.5.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 17 200 Kč Přepážkoví pracovníci na poštách Pracovník/ce přepážky. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17200 kč, mzda max. 21500 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: - vykonávání standardních poštovních služeb na přepážce, - aktivní nabídka služeb smluvních partnerů, - prodej poštovních produktů, služeb, doplňkového zboží a produktů smluvních partnerů, - příjem poštovních poukázek, - příjem poštovních zásilek, Požadujeme praxi v obchodu (prodejní dovednosti), případně praxi s finančními či pojistnými produkty., Pracovní poměr na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení na dobu neurčitou.. Pracoviště: Česká pošta, s.p. - pošta 01 jihlava, Masarykovo náměstí, č.p. 4321, 586 01 Jihlava 1. Informace: Marie Pazderníková, +420 954 258 601,734 877 362. Doprava a logistika - Doprava a logistika Dispečer 16 000 Kč Dopravní dispečeři Administrativní pracovník v dopravě se znalostí NJ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky:, aktivní znalost německého jazyka slovem i písmem, znalost práce na PC, komunikační a organizační schopnosti., Pracovní náplň:, - denní komunikace s centrálou v Rakousku, - komunikace s řidiči, - vedení administrativy a běžně kancelářské práce., Zájemci se mohou hlásit: zasláním životopisu na email: sarka.lazarkova@kt-cz.com, telefonicky na čísle: 724103416 - paní Lazárková. Pracoviště: Kombi trans s.r.o., Znojemská, č.p. 833, 586 01 Jihlava 1. Informace: Šárka Lazárková, +420 724 103 416. Technika a elektrotechnika - Dělník/ce v kartonáži, 2 směny, dovolená navíc 16 500 Kč Pro našeho významného klienta, světového výrobce obalových materiálů ve Stříteži u Jihlavy, hledáme manuálně zručné uchazeče na pozici manipulačního dělníka/ce. Jednoduchá práce je vhodná pro všechny ženy i muže - bez ohledu na vzdělání i předchozí praxi. Nabízíme práci ve dvousměnném provozu (ranní + odpolední), odpovídající mzdu, týden dovolené navíc a hlavně - různorodou práci v mezinárodní společnosti. Nástup možný IHNED! Náplň práce: Odebírání kartonových výrobků od strojů. Vkládání výrobků a forem. Kontrola kvality vyrobených výrobků. #sThnK Výroba - Výroba Montážní dělník 15 000 Kč Montážní dělníci ostatních výrobků Montážní dělník výrobků a zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Požadujeme: , • praxe ve stavebnictví nebo strojírenství výhodou, • manuální zručnost, pečlivost, flexibilita, • řidičský průkaz typ B výhodou , • vysoké pracovní nasazení. Pracoviště: Dafe - plast jihlava, s.r.o., Resslova, č.p. 1046, 588 13 Polná. Informace: Jiří Fejta, +420 567 570 711.

Tomáš Řepka odehrál v dresu SK Panthers Čelákovice soutěžní zápas ve čtvrté třídě.
47

Soud projednával obžalobu Řepky. Hrozí mu osm let, k soudu nepřišel

Patrizio Stronati na snímku z semifinále fotbalového poháru MOL Cup mezi FK Mladá Boleslav a SFC Opava v Mladé Boleslavi 26. dubna 2017.
15

Myslel jsem, že si ze mě střílí, říká reprezentační nováček o pozvánce

Ján Kozák prozradil, proč rezignoval. Sedm hráčů z kádru šlo pařit do města!

Velkou kauzu nyní řeší na Slovensku. Po zápase s Českou reprezentací rezignoval na post hlavního trenéra reprezentace Ján Kozák a nyní prozradil proč. Důvodem bylo porušení interních pravidel týmu několika hráči. Hned sedm z nich se totiž vracelo z města až k ránu.

Brož udržel čisté konto, Dukla porazila Slavii

Vysočina – V 15. kole Chance ligy Třebíč doma poprvé v sezoně prohrála. Fotbalové skóre 2:1 platilo už po první třetině. Jihlavská Dukla vstřelila Slavii tři branky, rovnoměrně jednu v každé třetině.

Jihlava hostí pražskou Slavii, Třebíč vyzve Havířov

Jihlava, Třebíč – První hokejová liga má další třízápasový týden a v jeho prostředku se oba týmy z vysočiny představí přes svými fanoušky. Soupeři navíc nebudou rozhodně jednoduší, oba jsou v tabulce před svými vyzyvateli.

Znovu zlatý Krpálek. Triumfoval v Cancúnu

Cancún, Vysočina – Ten-hle turnaj se opravdu českým judistům povedl. Na Grand Prix v mexickém Cancúnu jihlavský rodák Lukáš Krpálek vybojoval v supertěžké váze zlato, již dříve odchovanec žďárského juda David Pulkrábek získal životní bronz.