Nový trenér Nuclears Jan Urbánek může být před premiérou mírně optimistický. Baseballisté Třebíče totiž mají za sebou přípravné utkání proti blanenské Olympii, které vyhráli přesvědčivě 4:0. „Všichni nadhazovači splnili, co měli, vyzkoušeli jsme si různé varianty obsazení jednotlivých postů,“ říká Urbánek. „Naší silnou zbraní určitě bude týmový duch. Hráči, kteří spolu prošli mládežnickými kategoriemi, jsou semknutí, a to je častokrát důležitější, něž cokoliv jiného,“ dodává Urbánek, který ještě v loňské sezoně nastupoval za A tým.

Momentka z Velké ceny Třebíče.
Atletická sezona odstartuje projektem Spolu na startu začátkem června

Právě první dva zápasy můžou hodně napovědět o ambicích Třebíče. „Samozřejmě, že bychom se chtěli konečně probojovat do play-off. Stát se ale může cokoliv, takže hlavním cílem je především udržet na Vysočině nejvyšší soutěž i pro další rok,“ tvrdí opatrně Urbánek.

Výkony většiny týmů v posledních sezonách stoupali a padali na schopnostech cizinců. Zejména na nadhozu. „Letošní ročník extraligy bude velkou měrou záviset na výkonech českých nadhazovačů, kteří v uplynulých letech často stáli ve stínu najímaných cizinců. Můžeme se tak dočkat řady překvapení.“

Klub Horácké Slavie Třebíč ve středu 20. května oznámil, že trenér Radek Novák zemřel.
Smutná zpráva! Trenér třebíčských hokejistů Novák náhle zemřel

Tiskový mluvčí klubu Robert Vávra připomíná zájemcům o sportovní událost důležitá akta. „Pokud se chystáte Na Hvězdu jako diváci, určitě přijďte dříve. Celkový počet diváků je totiž omezen na padesát,“ upozorňuje Vávra.

Sobotní zápas začíná v 16.00 hodin, nedělní odveta v Brně má rezervována stejný čas.