Úvodním kolem o tomto víkendu začal další ročník extraligy házené mužů. A los nebyl pro Nové Veselí příliš milosrdný. Svoji šestou sezonu mezi elitou totiž zahájilo na palubovce nejtěžšího možného soupeře, obhájce mistrovského titulu z Plzně. A začalo výtečně, když na západě Čech v nedělním dopoledni senzačně zvítězilo 32:30!

Celek z Vysočiny začal na palubovce mistra bez bázně a hany. Od úvodního útoku hráli velice aktivně a po celý první poločas si neustále udržovali jedno až dvoubrankový náskok.

Fotbalisté Žďáru nad Sázavou (v bílém) v sobotu deklasovali na domácí půdě Slavoj Polná vysoko 6:0.
Jednoznačná záležitost. Fotbalisté Žďáru doma smetli Polnou tenisovým kanárem

Naopak domácímu favoritovi se vůbec nedařilo v defenzivě, což potvrdil poločasový stav 15:16. Tolik branek inkasuje Plzeň jen málokdy.

Když pár minut po změně stran domácí skóre otočili na 20:18, zdálo se, že naplní roli jasného favorita úvodního zápasu sezony.

Jenže hostující lavička si vzala oddechový čas a za chvíli bylo vyrovnáno. Dvanáct minut před koncem už házenkáři Sokola vedli 27:24. Domácí se ještě dokázali dotáhnout na rozdíl jediné branky, ale senzační výsledek už Nové Veselí nepustilo.

Po výhře 32:30 si tak do tabulky připsalo hodně nečekané, ale naprosto zasloužené dva body.

PLZEŇ - NOVÉ VESELÍ 30:32
Sestava a branky: Schams, Martin Štohanzl – Flajsar 6/1, Bartůněk 6, Melichar 5, Dodica 4/1, Halíček 4, Ptáčník 3, Gregorovič 2, Burnazovič 1/1, Veselý 1, Tomášek, Krčál, Štěpán, Miroslav Štohanzl. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. ŽK: 2:1. Vyloučení: 4:5. Poločas: 15:16.