Svaz totiž tým z Jihlavy nalosoval do skupiny A, kde hrají jen týmy z Čech, takže po uplynulém ročníku stráveném na Moravě se budou podnikat výpravy výhradně západní.

Už dnes je na programu první mač nové sezony. BC Vysočina se představí na půdě BK Loko Plzeň.

Jak hodnotíte přípravný blok?
My jsme věděli, že nemůžeme počítat s Pavlem Číhou, který se dlouhodobě zranil, takže v přípravě to byla otázka hledání zkušeného pivota. Zkoušeli jsme různé typy hráčů, ale prakticky jsme věděli, že naše touha směřuje, aby nás posílil Jirka Bubák, a to se splnilo, takže jsem rád. Je to rovnocenná náhrada.

Jsou hráči na sezonu dobře nachystaní?
Příprava byla zvolená tak, aby bylo hodně utkání a z mladých spadla co nejvíce nervozita. Hodně si cením zápasu s Považskou Bystricí. Záměrně jsme volili cestu venkovních zápasů, protože začínáme také na palubovkách soupeřů. Myslím, že jsme dobře připravení, ale uvidíme, co to s naším mladým týmem v té západní skupině udělá.

Jak už jste naznačil, byli jste zařazeni do skupiny A, takže oproti minulému ročníku vás čeká cestování na druhou stranu. Proč taková změna?
My popravdě rozhodnutí ČBF (České basketbalové federace) nechápeme. Doplácíme na to, že jsme na rozhraní Čech a Moravy. Jednou nás dají do jedné skupiny, podruhé do druhé. Vzhledem k tomu, že do východní skupiny byli nalosováni čtyři nováčci, tak z toho máme zvláštní pocit.

Je podle vás skupina B snadnější?
My jsme viděli sílu Prostějova, sílu Havířova, a s těmito mančafty bychom určitě hráli vyrovnanější partie.

V čem bude největší rozdíl?
Česká skupina je postavená trochu jinak. Týmy v ní sází na těžkotonážní pivoty, a je tam i taková věc, že mají ustálené kádry a nespoléhají tolik na pendly z nejvyšší soutěže. Je to o sehranosti, drží si svou úroveň, a z tohoto důvodu máme trochu i strach. A ještě se většina zápasů hraje v pátek.

S jakými ambicemi tedy budete vstupovat do nové sezony?
V téhle skupině nebude slabý soupeř. Z devíti mančaftů, které budou našimi soupeři, jich osm skončilo v loňské sezoně před námi. Je tam velká kvalita a my budeme vyhlížet každé vítězství, kterého dosáhneme.

Máte nějaký vytyčený cíl, na který se upřete?
Chtěli bychom se vyhnout boji v play-outu, i když to bude náročné. A když by to nevyšlo, tak musíme mít takovou pozici, abychom si to s těmi soupeři z východu pak mohli rozdat fifty-fifty, a neměli jsme o pět výher méně než oni. Náš cíl je mít minimálně osm vítězství a být konkurenceschopní. Tajným snem je postoupit do play-off, ale to bude náročné.

Budete nadále sázet na precizní obranu, dravost, a hlavně domácí prostředí?
Domácí prostředí by mělo být naší jednoznačnou výhodou. Během přípravy se potvrdilo, že máme skvělý fyzický fond, nad tím se někteří soupeři i pozastavovali, takže i v tom by měla být naše síla. A určitě se budeme opírat i o dravost a rychlost, a hlavně týmovost.

V kádru nastalo pár změn, ale sázet budete hlavně na své hráče, že?
Protože jsme věděli, že hrát budeme většinou v pátek, a to je s využíváním pendlujících hráčů problém, tak máme jednoho klasického hosta. Podařilo se nám udržet Jirku Šoulu. Martin Novák by nám měl také pomáhat, alespoň doufám, že se s Prostějovem domluvíme, protože bych chtěl, aby byl tým co nejvíce pohromadě. Kádr nemáme špatný.

Kdo bude lídrem vašeho týmu?
Jednoznačným lídrem by měl být Martin Novák. Hodně pomoci by mu měli Jirka Bubák, Martin Střážnický, Ondra Maňák a Kuba Knetl. A své by si mohl říci i Sláva Krajcigr.

Neustále se snažíte do týmu zabudovávat vaše mladé naděje, bude tomu tak i v tomto ročníku?
V letošní sezoně je náš cíl zabudovat do družstva Kováře a Štumara, s tím, že dáme šanci i Burianovi a Neumanovi. Takže určitě v tomhle trendu chceme pokračovat. Mrzí mě, že do Olomouce odešel Honza Sedmík, ale to se nedá nic dělat. Studnice není bezedná, ale ulovit se ještě něco dá.