Bohemia Open 2018 je největším tuzemským turnajem v polokontaktních disciplínách Pointfighting a Lightcontact i plokontaktním Lowkicku. Bezchybný byl i po organizační stránce, což si pochvalovali trenér Rebornu Josef Bílek. „Průběh turnaje byl skvěle zvládnutý,“ říká.

A jelikož Reborn klub minulý ročník v prestižním hodnocený týmu vyhrál, i tentokrát tam odjížděl se smělými plány a v roli favorita. A ty naplnil bezezbytku. „Náš klub reprezentovalo čtyřiadvacet závodníků a dohromady jsme získali devatenáct medailí,“ shrnul Josef Bílek to nejpodstatnější.

Desetibodový rozdíl

Šestkrát se slavilo zlatoa stříbro, sedmkrát z toho bylo 3. místo. Sečteno, podtrženo, celkovým součtem 55 bodů Reborn turnaj ovládl s desetibodovým náskokem před domácím SK Kosagym Kadaň a třetím SK Leon Most. „Jako jediný klub v historii jsme dokázali prvenství obhájit. Opět jsme dodrželi tradici, nejvíc závodníků, nejvíc startů, nejvíc medailí a potvrdili jsme tak fakt, že jako klub patříme mezi nejlepší v Česku,“ reaguje nadšený trenér a kickboxer v jedné osobě.

Jeho klub navíc obsadil všechny věkové kategorie. „Příprava na turnaj byla opět dlouhá a náročná příprava, která se nám opět vyplatila. Trochu jsme zariskovali a na turnaj vzali i úplné začátečníky, pro které to byl první turnaj v životě. Spousta z nich se ale skvěle prosadila a získala v elitních kategoriích medaile. Všechny kategorie byly navíc plné skvělých závodníků. O to víc mají pro naše reprezentanty větší cenu medaile, které vybojovali ve skupinách, kde měli dalších deset soupeřů,“ reaguje Bílek. „Obrovský dík také patří všem, kteří nás podporovali doma, nebo přímo v Kadani. Rodičům, kteří byli na turnaji jako doprovod a pomáhali mi organizačně zvládnout náš tým. A samozřejmě všem našim závodníkům,“ doplňuje.

Nejlepší série

Jihlavská výprava tak znovu ukázala, že formu má famózní. „Na výkonech našich některých závodníků se také velmi projevily zkušenosti, které nabrali letošními reprezentačními starty. Ti nejlepší pak budou mít další možnost, jelikož díky svým výkonům získali místo v reprezentaci i na následující akci,“ poukazuje Josef Bílek na trio Žaneta Tomková, Tadeáš Hlásek, Dominik Růžička, které dnes odjíždí do maďarské Budapešti na Světový pohár Hungarian World Cup 2018.
„Je to jednoznačně nejlepší série turnajů, kterou jako klub i jako jednotlivci prožíváme. A samozřejmě doufáme, že bude trvat co nejdéle,“ přeje si trenér.