„Nebyla špatná, ale chyběl výraznější úspěch. Divizní béčko skončilo v tabulce druhé, dorostu se nepodařilo kvalifikovat se na republiku. Ceníme si však suverénního postu mladších žáků do ligy,“ jmenuje hlavní fakta šéftrenér jihlavského klubu Kamil Vondráček.

SPARTAK JIHLAVA B
(JM divize, 2. místo)

Divizní B tým na postup do vyšší soutěže rozhodně měl, ale dvě porážky z kraje sezony ho zhatily. Klíčová byla těsná domácí prohra 4:5 s TC MJ-Tenis B. „Bohužel jsme se zrovna nesešli v nejsilnější sestavě,“ povzdechl si hrající trenér Kamil Vondráček a dodává: „Sice jsme se posílili o Lucku Kriegsmannovou, ale já jsem zrovna na utkání nebyl. Kluci uhráli je jeden bod (ve dvouhře Robin Bulant – pozn. autora), což je ve družstvech málo.“

Ve zmíněném duelu se v plné nahotě ukázala nejvyšší slabina týmu. „Družstvo je sice na tom výkonnostně dobře, herně na to má, ale chyběly nám zkušenosti. To se projevilo hlavně ve čtyřhrách, zjistili jsme, že je hrát moc neumíme,“ odhaluje největší problém Vondráček.

„Když jsme byli v plné síle, tak jsme vyhrávali jednoznačně. Jenže když jsem nebyl já nebo Lucka, tak nebyla rovnocenná náhrada. Bohužel to přišlo zrovna ve dvou klíčových zápasech. Myslím si ale, že družstvo dozraje a příští rok se o postup znovu popere. Hlavně musíme zlepšit ty debly,“ dodává kouč.

SPARTAK JIHLAVA – DOROST
(JM liga, 4. místo)

Dorostenci skončili s bilancí čtyř výher a tří porážek na čtvrtém místě. „Přesto si myslím, že na postup do republikového finále jsme měli. Jenže celou sezonu nás provázela zranění, a to hlavně mezi holkami. Monika Svobodová a Markéta Plachá ji neodehrály celou, a to bylo znát. Jako na potvoru zrovna v zápasech s TC a Judou Brno, dvěma nejlepšími týmy tabulky,“ tvrdí Vondráček.

„Až na Markétu tým zůstane pohromadě, takže se o postup popereme za rok,“ slibuje Vondráček, který ocenil výkony zejména Robina Bulanta: „Za béčko i dorost podával výborné výkony. Mám takový pocit, že v družstvech v singlech neprohrál ani jeden zápas. Myslím si, že brzy bude platným členem extraligového týmu.“

SPARTAK JIHLAVA – ST. ŽÁCI
(JM I. třída – 3. místo)

Jediný tým jihlavského Spartaku, který příští sezonu nebude hrát nejvyšší soutěž.

„Doplácíme na absenci ročníku devadesát šest. Postupové ambice jsme neměli, cílem bylo vyhrát co nejvíce zápasů a získat zkušenosti. Družstvo však zůstává pohromadě, takže následující plán je jasný. Vrátit do Jihlavy nejvyšší soutěž staršího žactva,“ vyhlašuje Vondráček útok na ligu.

SPARTAK JIHLAVA – ML. ŽÁCI
(JM I. Třída – 1. místo)

Mladší žáci prošli soutěží jako nůž máslem, zaslouženě slaví postup do ligy.

„Až na poslední zápas jsme všechno vyhráli naprosto jednoznačně. Co můžu porovnat, tak v lize bychom se výkonnostně pohybovali okolo druhého třetího místa. O to větší je škoda, že jádro týmu v mladším žactvu končí a ve starším bude bohužel hrát pouze první třídu. Takhle přijdou hráči o hodně kvalitních zápasů, které by je posunuly dál,“lituje Vondráček.