Ještě před několika týdny se zdálo, že tentokrát tradiční účastník nejvyšší tuzemské soutěže vsadí na slovenské hráče. Po několika rošádách je však nakonec všechno jinak: Spartak bude spoléhat na multikulturní směsici sedmi národností.

Jozef Kovalík a Rebecca Šrámková, to měly být hlavní jihlavské trumfy v honbě za postupem do finálové skupiny. Jenže talentovaná Slovenka se nakonec v dresu Spartaku neobjeví a Kovalíka přetáhl movitější Prostějov. Nehrající kapitán Kamil Vondráček však smutnit nemusí, podařilo se najít více než rovnocennou náhradu.

„S Jožkou Kovalíkem jsme byli spokojení, ale nedá se nic dělat. Máme nějaké finanční možnosti a těch se musíme držet. Podařilo se nám ale angažovat Martona Fucsovicse, což je velmi dobrý Maďar z první stovky žebříčku ATP a hraje dobře zejména na tvrdém povrchu. To je stěžejní,“ ulevilo se Vondráčkovi.

Mezi muži Spartak posílil hlavně na české scéně. To občas bývá jazýček na vahách, protože do jednoho zápasu můžou nastoupit jen čtyři zahraniční akvizice. „Na přestup k nám přichází z Prostějova Dušan Lojda, jenž za nás už před časem úspěšně hrál. Na hostování pak přichází ze Sparty mladíček Tomáš Papík, protože Martin Slanař má poraněný loket. Zkoušel se vrátit, ale nejde to,“ vysvětluje další tah Vondráček.

Už jistotou je pak německý ranař Nils Langer. „Uvidíme, jak vyjde v pondělí žebříček ATP. Podle se určí, jestli na dvojce bude hrát Nils, nebo Tomáš,“ tvrdí jihlavský kapitán.

Ten pak může počítat i s veterány Leošem Friedlem a Františkem Čermákem. „Rýsuje se možnost, že by ožilo spojení dvou hráčů, kteří vyhráli v deblu několik turnajů ATP. V záloze je pak ještě možnost startu Honzy Blechy z Říčan,“ dodává Vondráček.

Velmi silná je pak ženská část týmu, jména Nizozemky Richel Hogenkampové, Rusky Kudrjavcevové, osvědčené Francouzky Stephanie Foretzové a Rakušanky Barbary Haasové hovoří za vše. „Hogenkampová bude za nás hrát na tuti, na dvojce pak bude Kudrjavcevová, nebo Foretzová. Obě jsou teď v Dubaji, jejich start za nás je otevřený. Dorazí jedna z nich, tak uvidíme. Haasová je pak v záloze,“ dodal Vondráček.

Spartak vstoupí do extraligy příští pátek v areálu pražské Sparty proti Liberci. Úspěšný z obou protivníků pak z kvalifikace postoupí do semifinálové skupiny se Spartou Praha a I. ČLTK Praha. Poraženého pak čeká boj o záchranu.