Zatímco předchozí závod seriálu Run Česká Kanada Landštejnský kros se v lednu konal za jarního počasí, v březnu na běžce, canicrossaře a cyklisty na horských kolech čekaly závěje sněhu, ledovka a teplota kolem mínus pěti stupňů.

„Vzhledem k počasí jsem měl velké obavy, ale musím před všemi smeknout,“ řekl po závodě hlavní pořadatel Daniel Bláha.
Byly vypsané celkem tři trasy – 8, 17 a 28 kilometrů, a všichni startující závod dokončili. Nejrychlejším cyklistou byl Jan Smrčka.

Zborníková a Krčálová byly první

Mezi běžci se psi zvítězili Vojtěch Farárik, Jiří Melecha a na nejdelší trase Adam Vaníček. Nejlepší ženy Tereza Pachutová a Linda Václavová se na krátké a střední trase umístili celkově na třetím místě. Vítězka na osmadvaceti kilometrech Eva Zborníková byla dokonce celkově první.

Mezi běžci vyhrál na krátké trati Štěpán Neděla, na střední Pavel Šimek a na nejdelší Libor Eremka. Mezi ženami zvítězily Jitka Mandelíková, Olga Krčálová (ta na sedmnácti kilometrech porazila i všechny muže) a Jana Vrbová Komárková.

Další závod série Run Česká Kanada bude Novohradský kros, který se poběží 10. června. V Řásné by se mělo letos běžet ještě jednou, a to 28. října. Ohlasy běžců na extrémní zimní verzi byly pozitivní, a tak musí pořadatelé zvážit, jestli závod nepřesunout z podzimu na zimu natrvalo.