První minuty pátečního večerního zápasu sice vyzněly spíše pro celek z Vysočiny, jenže postupně převzali otěže hry házenkáři Kopřivnice.

Ti si v první půli místy vytvořili až sedmibrankový náskok. V závěru první půle se hosté znovu probrali a do poločasové přestávky odcházeli s přijatelnou ztrátou tří branek – 15:12.

Po změně stran se Nové Veselí snažilo ztrátu smazat, což se mu postupem času podařilo. Deset minut před koncem svítilo na světelné tabuli nerozhodné skóre 22:22 a očekával se dramatický závěr.

V předchozích třech sezonách se fotbalisté Ždírce nad Doubravou (ve žlutých dresech) pohybovali v klidném středu divizní tabulky. To samé se od nich očekávalo také letos. Jenže uplynulý podzim se týmu nevydařil.
Fotbalistům Ždírce se letošní podzim v divizi hrubě nevydařil, jaro bude náročné

Ten se ale nekonal, protože závěrečná desetiminutovka házenkářům Sokola totálně nevyšla. Po několika zbytečných ztrátách si Kopřivnice vytvořila sedmi!brankový náskok, který hosté v úplném závěru už jen korigovali na konečných 30:25.

Trenér Nového Veselí byl po závěrečném hvizdu pochopitelně hodně nespokojený. „Hráči Kopřivnice byli daleko hladovější a za vítězstvím šli s mnohem větším důrazem a nasazením,“ musel uznat Peter Kostka.

KOPŘIVNICE - NOVÉ VESELÍ 30:25
Sestava a branky: Schams 1, Martin Štohanzl – Dodica 5, Ptáčník 5, Burnazović 5/2, Halíček 3, Krčál 1, Bartůněk 1, Flajsar 1, Gregorovič 1, Tomášek 1, Veselý 1, Hajčman, Melichar, Parolly, Miroslav Štohanzl. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Vyloučení: 5:5. ŽK: 2:1. ČK: 0:1 (60. Ptáčník). Poločas: 15:12.