Ve čtvrté divizi soutěží amerického fotbalu zvládli v neděli vítězně i sedmé utkání sezony a oslavili zisk takzvaného Iron Bowl.

Finálové klání s třineckými Sharks hostila Jihlava. Právo pořádat tento duel na své půdě získali Gladiátoři vítězstvím v posledním kole základní části právě v Třinci (26:6). „Byl to jednoznačně nejtěžší protivník v sezoně, naše výhra byla tvrdě vybojovaná," uvedl po červnovém utkání marketingový zástupce klubu a jeden z hráčů týmů Jiří Brychta.

O síle třineckých borců se tak mohla v neděli přesvědčit i vysoká návštěva bitvy o Iron Bowl. Gladiátoři sice získali v prvním polovině duelu rozhodující náskok, poté však museli čelit tlaku hladových Žraloků. A ti ve třetí čtvrtině duel dokázali zdramatizovat. „O našem triumfu rozhodla jednoznačně naše tvrdá obrana," uvedl den po utkání spokojený Brychta. „V útoku se nám tolik nedařilo, ale dokázali jsme soupeře ubránit."

Po vydřeném vítězství tak mohli Gladiátoři slavit zisk vítězné trofeje. Zaslouženě. V letošní sezoně nenašli ani jednoho přemožitele. Není proto divu, že Gladiators chtějí v příští sezoně přihlásit vyšší soutěž. „Určitě chceme hrát třetí divizi," potvrzuje Brychta.

Vítězství v nejnižší soutěži ČAAF totiž neznamená automatický postup. Ve čtvrté divizi se hraje pouze o osmi mužích na každé straně, od třetí už nastupují „klasicky" jedenáctky. „Jsme připraveni na to hrát vyšší soutěž. Navíc na září plánujeme velkou náborovou akci téměř ve všech městech našeho kraje, čímž se pokusíme rozšířit naši členskou základnu," plánuje Brychta.

GLADIATORS – SHARKS 18:13

Body: Mašita 12, Calta 6 – Kolář a Javorek po 6, Masarik 1. Rozhodčí: Hameder, Coufal, Š. Zouvala, M. Zouvala. Diváci: 528. Čtvrtiny: 6:0, 12:7, 0:6, 0:0.
Soupiska Gladiators: Peřina, Karban, Calta, Pavlas, Mašita, Jindra, Jiskra, Benc, Brychta, Doležal, Venc, Hodač, Ondráček, Provazník, Vojtěch, Gerstner, Hovorka, Veselý, Fiala, Kuľha.