Snipeři se prostříleli do play-off s předstihem

Vysočina – Radost i zklamání přineslo florbalovým týmům z Vysočiny předposlední kolo Národní ligy. V jejím 21. dějství otočili třebíčští Snipeři těžký duel s druhým týmem v tabulce východní skupiny Telnicí a s předstihem postoupili do vyřazovacích bojů.

22.2.2018

Ilustrační foto.Foto: Libor Plíhal

„Cílem bylo vyhrát a zajistit si postup do play-off vlastními silami. A to se povedlo, takže jsme nemuseli čekat na ostatní výsledky,“ nechal se slyšet trenér Sniperů Michal Pazderník.

Hroši ze Žďáru nad Sázavou nedotáhli do vítězného konce zápas v Kopřivnici a na osmé místo jim chybí tři body. Poslední příčku zaručující postup, o kterou se v závěrečném klání budou ucházet mimojiné i Klobouky, drží kolo před koncem základní části po vítězství v Havlíčkově Brodu Horní Suchá. Poslední Bystřice nad Pernštejnem doma inkasovala od brněnských Gulliverů hrozivých 19 branek.

SNIPERS TŘEBÍČ – TELNICE 8:6
Oba týmy nastoupily do předposledního zápasu dlouhodobé fáze soutěžního ročníku v rozdílných rozpoloženích. Zatímco Snipeři ještě bojovali o postup do play-off, nováček Národní ligy měl jistotu druhého místa tabulce.

Orli z Telnice začali lépe a hned zkraje se ujali vedení. Hosté předváděli pohledné kombinace, které ale narážely na třebíčskou defenzivu. Obrana fungovala i na opačné straně, a když byl jeden ze dvou bloků překonán, zaúřadovali brankáři. Těsně před pauzou i tak vyrovnal Štveráček, který z úctyhodné vzdálenosti našel mezírku mezi nohama slovenského reprezentačního gólmana Rudolfa Turiaka.

Hned po změně stran měli hráči z Vysočiny početní výhodu, kterou nevyužili, a tak krátce po jejím skončení přišel trest. Jihomoravané podnikli brejk, při kterém střelec úvodní branky Budík tečoval skákavý míček za Štosova záda – 1:2.

Třebíčští pak přitvrdili v obraně a vyráželi do brejků. Zhruba v polovině zápasu po jednom z nic vyrovnal mladík Vlach. Hosté měli možnost strhnout vedení zpět na svou stranu, ale přesilovku nevyužili, a tak Mátl po návratu z trestné lavice naservíroval gólovou přihrávku Žákovi – 3:2.

Jenomže netrvalo dlouho a Telnice dvěma slepenými góly vývoj otočila. A když dvě minuty před druhou sirénou srovnal svojí druhou trefou Vlach, stihl vrátit hostům vedení po Knotkově nabídce před odkrytou svatyni Daler.

Třetí třetina však patřila Sniperům, kteří do ní vlétli jak uragán. Nejprve srovnal střelou z otočky Dlabač. Sotva uběhla půlminuta a stav otočil šťastnou trefou po podraženém míčku Filip Salák. Za další dvě minuty pak zvýšil v přesilové hře Pospíšil. Hra byla plně v režii hostitelů, což demonstroval ve 49. minutě sólem přes celé hřiště Picmaus – 8:5. Telničtí stačili už jen korigovat po souhře Surkoše s Hruškou.

„V utkání jsme předvedli trpělivou hru. Soupeř víceméně spoléhal na rychlé protiútoky, které jsme dokázali eliminovat na polovině hřiště. Využili jsme i toho, že soupeř hrál pouze na dvě lajny, zatímco my na tři a ke konci mu došel dech. Díky tomu jsme vítězství strhli na svoji stranou povedenou třetí třetinou,“ hodnotí třebíčský kouč Michal Pazderník.

Branky a nahrávky: 19. Štveráček (Vlach), 33. Vlach, 36. Žák (Mátl), 38. Vlach (Sýkora), 45. Dlabač (Macálka), 45. F. Salák (Štveráček), 47. Pospíšil (Picmaus), 49. Picmaus – 1. Budík (Krejčí), 24. Budík (Krejčí), 37. Hruška (Charvát), 38. Charvát (Mlejnek), 40. Daler (Knotek), 59. Surkoš (Hruška). Rozhodčí: Balla – Typl. Vyloučení: 1:4, navíc Blažek (Třebíč) 5 minut. Využití: 1:0. Diváci: 75. Třetiny: 1:1, 3:4, 4:1. Snipers Třebíč: Štos – Vlček, D. Salák, Vlach, Štveráček, Sýkora, Mátl, Papoušek, Dlabač, Žák, Picmaus, Pospíšil, Blažek, F. Salák, Janata, Kuželka, Macálka, A. Krejčí.

KOPŘIVNICE - ŽĎÁR N. S. 6:5
Zápas se zvrhl ve střelecký souboj domácího Šimíčka se žďárským Tlustošem. Lépe začala Kopřivnice, která šla v 8. minutě do vedení, jenže hned za dvě minuty vyrovnal Ondřej Dvořák a po dvou gólech Tlustoše vedli Hroši v 18. minutě 3:1. Ještě do pauzy korigoval Šimíček.

Dvoubrankové vedení vrátil Žďáru Váša. S reakcí však přispěchal Šimíček, poslední slovo si ale vzal dovršeným hattrickem veterán Tlustoš – 3:5. Až do 57. minuty to vypadalo, že hosté vybojují veledůležité tři body. V závěrečné čtyřminutovce však domácí třemi góly, ten rozhodující padl sedm vteřin před třetí sirénou, utkání otočili.

„Z posledních dvou zápasů jsme měli získat šest bodů, místo toho nemáme žádný. Za třetí třetinu si ale Kopřivnice zasloužila vyhrát. Teď už se můžeme pomalu připravovat na záchranářské play-down,“ řekl zklamaný hrající kormidelník Hipposu Filip Dvořák.

Branky a nahrávky: 8. Opatřil (Šimíček), 19. Šimíček (Opatřil), 36. Šimíček (Matúš), 57. Šimíček (Kresta), 59. Lichnovský (Šimíček), 60. Šimíček – 10. O. Dvořák (Tlustoš), 10. Tlustoš, 18. Tlustoš (Příhoda), 27. Váša (Košík), 38. Tlustoš. Rozhodčí: Sladkým - Vybíhal. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 68. Třetiny: 2:3, 1:2, 3:0. Žďár n. S.: Kratochvíl – F. Dvořák, Příhoda, Haman, Košík, Váša, O. Dvořák, Tlustoš, Kafka, Zeisel, Halm, Staněk.

H. SUCHÁ – H. BROD 6:3
Zápas nepřinesl mnoho florbalové krásy. První branka padla až v 17. minutě, kdy vymetl pavučiny Krajíček. O minutu později vedla Horní Suchá o dvě branky, ale za další minutu snížil Sláma.

Druhá třetina přinesla opět tři góly a opět ve stejném rozložení. Ve 32. minutě zvýšil Holeš. Broďáci využili zaváhání soupeře o dvě minuty později. Čtvrtá branka domácích ještě přišla těsně před sirénou.

Ve třetí části přišly další tři změny skóre, a znovu dvě na straně Severomoravanů a jedna na straně Draků. A tak si havlíčkobrodští hráči opět nepřipsali ani bod. „Bohužel jsme přijeli v malém počtu hráčů, a proto je výsledek takový, jaký je. Ať kluci z Horní Suché trochu více potrénují,“ řekl k utkání hostující lodivod Tomáš Rezek.

Branky a nahrávky: 17. Krajíček (Večeřa), 18. Tychtl (Žwak), 32. Holeš (Melník), 40. Piskorz, 49. Šimek (Holeš), 56. Tychtl (Žwak) - 19. Sláma, 35. Kučera (D. Suchý), 51. D. Suchý (J. Suchý). Rozhodčí: P. Števček – R. Števček. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 26. Třetiny: 2:1, 2:1, 2:1. H. Brod: Frühbauer – Roztočil, Pešek, Sláma, Rezek, Mareš, D. Suchý, Kocour, Kučera, J. Suchý.

BYSTŘICE – S. BRNO 1:19
Jakž takž vyrovnaná první třetina a poté doslova vraždění neviňátek v dalších dvou. Tak vypadal souboj s brněnskými Gullivery z pohledu bystřických florbalistů. Hosté byli od úvodu aktivnější, ve 14. minutě proto na světelné tabuli svítilo skóre 0:4. Také domácí si vypracovali několik slibných příležitostí, ale dočkala se až tři minuty před první sirénou, šťastným střelcem byl Fryšavský – 1:4.

To, co se dělo v dalším průběhu hry, ani nestojí za delší komentář. Hosté potvrzovali svoji pohodu a stříleli do bystřické branky jeden gól za druhým. Konečná prohra 1:19 tak pro domácí už zaváněla ostudou.

„Od úvodních minut bylo utkání v jasné režii hostujícího celku. Z naší strany byla k vidění spousta nepřesností a v podstatě darovaných gólů. Od druhé třetiny se tak jen čekalo, jak velký příděl dostaneme,“ povzdechl si bystřický kapitán Ondřej Dvořák.

Branky a nahrávky: 17. Fryšavský (Mach) – 3. Liška (Konečný), 6. Pokorný (Dřevěný), 10. Bouška (Pokorný), 14. Vrtěl (Házy), 22. Bouška (Dřevěný), 23. Videman (Zbořil), 28. Bouška (Dřevěný), 30. Bouška (Dřevěný), 32. Liška (Vancl), 34. Zbořil (Bílek), 36. Videman, 43. Házy (Videman), 45. Pokorný (Dřevěný), 47. Vrtěl (Videman), 48. Vancl (Šmíd), 51. Pollak (Liška), 56. Nechvátal (Vrtěl), 58. Dřevěný (Nechvátal), 59. Vrtěl (Videman). Rozhodčí: Saňka - Trávníček. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2. Diváci: 22. Třetiny: 1:4, 0:7, 0:8. Bystřice n. P.: Sláma (34. Šejnoha) - Procházka, M. Mazánek, Trentin, Dvořák, Fryšavský, R. Mazánek, Mach, Paleček, Zavadil, Slavíček, Dufek.

Ostatní výsledky 21. kola: Rožnov p. Rad. - Klobouky 6:2, Náchod – Opava 7:3.

12. BYSTŘICE 21 2 1 0 18 88:238 8

Závěrečné kolo (sobota): Rožnov p. Rad. - H. Suchá, SNIPERS TŘEBÍČ – Kopřivnice (18.00), Opava – Klobouky, H. BROD - BYSTŘICE N. P. (20.00), Sokol Brno I Gullivers – Telnice, ŽĎÁR N. S. - Náchod (neděle, 20.00).

Autor: Redakce

22.2.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Ruční balič 13 500 Kč

Ruční baliči Ruční baliči. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Práce na 3 měsíce., První kontakt telefonicky PO-ČT od 9:30 do 14:00.. Pracoviště: Alfa. 88, s.r.o. - pracoviště, 588 61 Kostelec u Jihlavy. Informace: Vadym Stojka, +420 773 199 357.

Výroba - Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení 12 200 Kč

Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení jinde neuvedená Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení jinde neuvedená. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme zdravotní způsobilost, manuální zručnost, samostatnost, pečlivost, časovou flexibilitu, zodpovědnost a loajalitu. , Upřednostňujeme první kontakt e-mailem na kral@staalboek.cz.. Pracoviště: Staalboek s.r.o., 588 41 Vyskytná nad Jihlavou. Informace: Zdeněk Král, +420 567 322 030.

Stavebnictví - Stavebnictví Ostatní stavební technici 25 000 Kč

Stavební technici přípravy a realizace investic, inženýringu Stavební technik - projektant. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, - zpracovává jednoduché technologické projekty stavebního charakteru, - organizuje, připravuje a řídí realizace investičních akcí (opravy, údržba budov stavebního charakteru), - zadávává a schvaluje projektové dokumentace včetně projednávání s orgány státní správy, - účastní se výběrových řízení na dodavatele prací a služeb, - podílí se na souvisejících pracích např. přesuny strojů....., Požadujeme:, - SŠ s maturitou nebo VŠ vzdělání stavebního směru, - praxi v oblasti stavebních oprav a údržby budov, - znalost příslušné legislativy, - zkušenosti se zpracováním technologických projektů, - znalost MS Office, - samostatnost, komunikativnost, schonost týmové práce, - ŘP skup. B - aktivní řidič. Pracoviště: Motorpal, a.s., Humpolecká, č.p. 313, 586 01 Jihlava 1. Informace: Irena Svobodová, +420 567 132 560.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 19 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nově zrekonstruovaná školní kuchyně od 09/2018., 1. kontakt e-mailem jadrna@ssptaji.cz. Pracoviště: Střední škola průmyslová, technická a automobilní jihlava - pracoviště, Školní, č.p. 4265, 586 01 Jihlava 1. Informace: Naděžda Jadrná, +420 731 619 337.