Dva trumfy na úvod. Němec Nils Langer potvrdil, že v jihlavských barvách není zvyklý prohrávat a, stejně jako Nizozemka Richel Hogenkampová, s přehledem přehrál svého protivníka. Navrátilec Dušan Lojda pak prohrál s deblovým specialistou Romanem Jebavým, ale suverénní Stephanie Foretzová se na kurtu dlouho nezdržela. V tu chvíli to bylo 3:1 a zdálo se, že postupová stavidla do semifinálové skupiny jsou hodně otevřena.

Liberec oproti předpokladům neposílil Rakušan Mezer, ale Severočeši toho nemuseli litovat. Na jedničku se totiž posunul Lotyš Berankis a Maďar Fucsovics po celý zápas tahal za kratší konec. Mladý host ze Sparty Tomáš Papík pak podle očekávání nestačil na Němce Tobiase Kamkeho a rázem to bylo 3:3.

„Tomáš to měl hodně těžké, tady jsme bod čekat nemohli. Marton sice byl podle žebříčku favoritem, ale Berankis je po zranění a výkonnostně patří do první padesátky na světě. Byl prostě o kousek lepší než naše jednička,“ uvedl nehrající kapitán Kamil Vondráček.

Postupový cíl Spartaku dostal výraznou trhlinu v ženské čtyřhře. Krejsová s Andreiovou totiž za necelou hodinu senzačně vyprovodili nehomogenní duo Hogenkampová, Foretzová.

„Tohle byl rozhodující okamžik. Musím ale uznat, že liberecké holky zahrály dobře,“ posteskl si Vondráček.
V mužských deblech se Spartaku podařilo uhrát pouze jeden bod, což ho odsoudilo k dnešnímu zápasu o sedmé místo s Pardubicemi. Poražený z duelu se utká v neděli v baráži se Severočeskou tenisovou o. s.

„O kousíček nám to bohužel uteklo. Snad se nám povede vyhrát s Pardubicemi,“ dodal Vondráček.

Do dalšího klíčového zápasu by měla Jihlava nastoupit ve stejném složení. „Naštěstí máme všechny zahraniční hráče až do konce extraligy.“

JIHLAVA – LIBEREC 4:5
Výsledky – dvouhry: Langer – Schmid 6:2, 7:6 (2), Hogenkampová – Krejsová 7:6 (2), 6:4, Lojda – Jebavý 2:6, 4:6, Foretzová – Andreiová 6:1, 6:2, Papík – Kamke 2:6, 2:6, Fucsovics – Berankis 4:6, 2:6. Čtyřhry: Hogenkampová, Foretzová – Krejsová, Andreiová 1:6, 2:6, Fucsovics, Langer – Jebavý, Majšajdr 6:3, 6:2, Friedl, Lojda – Berankis, Kamke 3:6, 1:6.