Předkolo je na programu 13. prosince v Říčanech, mnoho času tedy už nebývá. Extraligové týmy jsou tak v plném zápřahu shánění posil. Bez nich je úspěch téměř vyloučený. „Máme omezený rozpočet, proto budeme sázet vesměs na osvědčené tváře, které známe z předchozích let,“ prozrazuje jihlavský kapitán Kamil Vondráček. Ten musel zaslat první verzi soupisky do konce září.

A jaká jména na ní stojí? Na prvních dvou kurtech mužské části budou hrát osvědčení cizinci Niels Desein (hodně pomohl k loňskému postupu do semifinálové skupiny) a Němec Nils Langer. Také tento ranař se hodí pro hru na rychlých kurtech, které hala přináší.

Obsazení trojky a čtyřky bylo v plánu z vlastních zdrojů: Dušan Lojda a Martin Slanař. Jenže druhý jmenovaný se zranil a s největší pravděpodobností bude chybět. „Náhradu sehnanou máme, jenže Polášek, ač se narodil v Česku, tak je Slovák. Do každého zápasu musí nastoupit dva Češi,“ vysvětluje Vondráček.

To právě komplikuje obsazení dámské části. Nabízelo se silné duo Slovenka Rebecca Šrámková a Francouzka Stephanie Foretzová, která prohrávala v extralize jen výjimečně. „Měli jsme zájem o talentovanou Lindu Frühvirtovou. Ta nám pomohla hodně loni, ale Sparta letos hráčky uvolňovat nechce,“ povzdychnul si Vondráček.

Je tedy dost možné, že na kurty bude muset opět veterán Leoš Friedl, který byl platným záskokem již loni. „Uvidíme, jak se to vystříbří,čas ještě nějaký máme. Cizince můžeme oslovovat až do začátku extraligy,“ krčí rameny Vondráček.

Pokud by Spartak Pardubice porazil, nastoupí v Říčanech v semifinálové skupině proti I. ČLTK Paraha a Sparta Praha. V případě porážky by se utkal 14. prosince s horším ze dvojice Přerov – TK Severočeská. Poslední instancí záchrany je pak baráž proti vítězi první ligy Liberci. Severočeši údajně ale o postup moc zájem nemají.