Osudovým soupeřem v kvalifikaci jsou pro Jihlavu tenisté LTC Pardubice.

Ti opět potvrdili větší sílu a bez větších problémů se radovali z postupu už po singlech v poměru 5:1. „Dali jsme šanci mladým hráčům. Hráli jsme dvě utkání v řadě, a tak jsme chtěli rozložit síly,“ uvedl jihlavský kapitán Michal Holenda.

Ačkoliv jsou fotbalisté FŠ Třebíč (na snímku) nováčkem letošního ročníku krajského přeboru Vysočiny, patří k horkým kandidátům postupu do divize.
Okříšky se nikam netlačí, další tři kluby se divizi nebrání. Favoritem je Třebíč

Spartak se pochopitelně soustředil hlavně na zápas o sedmé místo s Mostem, k dispozici už měl i dvě zahraniční akvizice, Francouze Julese Quentina a Johana Sébastiena Tatlota. Lépe začali hosté, když ovládli zápasy trojek a čtyřek.

Potom se ale začala karta obracet a Spartak byl blízko k výhře už po singlech. „Holky totiž debl ovládly, už když hrály jedničky Marie a Černý. Byli jsme set od výhry, ale potom přišly komplikace. Marie nečekaně prohrál a rázem jsem si vybavil situaci před lety, když jsme taky s Mostem vedli 4:2 a prohráli 4:5,“ přiznal Holenda.

Takový scénář se tentokrát ale nedostavil. Mladíci Kalina a Homola otočili zápas s favorizovaným párem Vrba, Mareš a supertiebreak vyhráli 10:6. „Francouze jsme nechtěli od sebe trhat, a jak jsme se rozhodli o složení druhého páru? Přiznám se, že jsem si hodil korunou. Mám na to svědky,“ usmíval se Holenda.