Republikový šampionát v polokontaktním kickboxu se konal v Jihlavě již před dvěma lety. „Příprava letošního šampionátu je ovlivněna covidovou pauzou. Můžeme jenom odhadovat, jaká konkurence se v sobotu v Jihlavě sejde,“ netají hlavní trenér domácího klubu Josef Bílek.

Mistrovství je rozděleno na dvě poloviny. První část se koná právě v Jihlavě. „Kickbox má sedm základních kategorií,“ vysvětluje Bílek. „U nás se představí závodníci v polovině kickboxových kategoriích. Bude se jednat o polokontaktní disciplíny (lightcontact a pointfichting), v kontakním lowkicku a proběhnou plus hudební formy, tak zvaný free style. Druhé dějství ve zbylých kategoriích se potom uskuteční v listopadu v Kladně.“

V osmifinále českého poháru MOL Cupu se fotbalisté FC Vysočina Jihlava (ve žlutých dresech) představí na stadionu pražských Bohemians 1905.
Vyrazí na slavný Ďolíček. FC Vysočina se utká v MOL Cupu s pražskými Bohemians

Organizátoři předpokládají účast závodníků všech kategorií od mladších žáků až po veterány. „Odhadujeme, že se zde celkově představí přibližně stovka závodníků,“ uvedl Bílek.

Pro něj je z důvodu nejasné konkurence také složité hovořit o ambicích závodníků z Kickbox Klub Reborn. „To je samozřejmě těžké říct. Pravidelně se nám ale daří v bodování klubů, když jsme v letech 2017 až 2019 toto bodování vyhráli. Vloni šampionát nebyl, letos zatím vedeme v počtu registrovaných účastníků,“ pousmál se hlavní organizátor šampionátu.

Slavnostní zahájení MČR v jihlavské hale Evžena Rošického je v sobotu v 10 hodin.