Na jihlavských atletech bylo v areálu Na Stoupách patrné, že mají chuť a chtějí si zasoutěžit. Ač to bylo jen mezi sebou, jelikož do závodů Spolu na startu se zapojovali jen kluboví reprezentanti. „Je to fajn, že se to celorepublikově rozjelo. Děcka šla do závodů s elánem. Bylo pěkné vidět, že někteří si vyzkoušeli pro ně netypické disciplíny. I když není jejich distancí osmistovka, tak si to vyzkoušeli,“ říká jedna z trenérek Atletiky Jihlava Marie Pytlíková.

Přálo i počasí. „Bylo moc hezky a myslím, že si to všichni užili. Někteří si zlepšili i osobáky. U mých vrhačů to bylo hned několik rekordů a bylo to o metry,“ potěšilo Pytlíkovou, jejíž momentálně nejúspěšnější svěřenkyně nezávodila. Tereza Škarková, která splnila letošní „áčkový“ limit pro evropský šampionát dorostenek v hodu oštěpem, je zraněná. „Při tréninku si natáhla vazy v kotníku,“ odůvodnila trenérka.

Nicméně kvalitní výkony v Jihlavě k vidění byly. Závodilo se kromě oštěpu ve skoku do dálky a bězích na 60 a 800 metrů. Na startu nechyběl ani letošní halový mistr České republiky v běhu na 200 metrů Eduard Kubelík. „Těmito závody se to trochu rozjede. Sice bude méně kol, a sezona bude zkrácená, ale možnosti se zlepšovat mít ještě budou všichni,“ je si jistá Pytlíková. „Tady v Jihlavě budeme mít o víkendu Krajský přebor družstev, o týden později jednotlivců,“ doplňuje.