Taekwondistka Dominika Hronová z klubu TK Taekwondo Lacek vyhrála kategorii žen díky prvenství na mistrovství České republiky, pátému místu na mistrovství Evropy, medailovým umístěním na turnajích světového poháru a účasti na Grand Prix pro 32 nejlepších na světě.

Automobilový jezdec Martin Prokop z Jipocar Racing Teamu svým sedmým místem na Rallye Dakar 2018 vyrovnal nejlepší český výkon v kategorii automobilů a navíc vyhrál Abú Zabí Desert Challenge rallye.

Ocenění pro sportovní výkon roku získala rychlobruslařka Martina Sáblíková za zisk stříbrné medaile na trati 5 000 metrů na Zimních olympijských her v Pchjongčchangu.

Cena za přínos pro sport patří krasobruslařce Věře Paulusové, která reprezentuje město i kraj v České republice a ve světě. „Je technickou specialistkou, rozhodovala několikrát na mistrovství světa, vede semináře u nás a v zahraničí, skládá choreografie, odtrénovala stovky až tisíce dětí, stále trénuje a připravuje úspěšné závodnice,“ stálo v odůvodnění, proč tuto cenu získala tentokrát právě Věra Paulusová.

Dominika Hronová.Zdroj: archiv TKD Lacek

Tím výčet oceněných sportovců a jejich výkonů nekončil, v Pelhřimově byly vyhlášeny výsledky v dalších šesti kategoriích. Nejlepším trenérem se stal Petr Pešout z Basketbalového klubu Jihlava. Mezi juniorkami získala prvenství atletka Ivana Koktavá a mezi juniory orientační běžec Šimon Mareček, oba z TJ Nové Město na Moravě.

Vítězství v kategorii Zdravotně postižený sportovec patří Martinu Císařovi z plaveckého klubu SK Vodomílek Jihlava.

V anketách veřejnosti získala nejvíc hlasů mezi jednotlivci Pavlína Havlenová z OSH Třebíč, která se věnuje požárnímu sportu, a mezi kolektivy Mažoretky Telč.

Fotbalové utkání MSFL mezi FC Velké Meziříčí a SK Jiskra Rýmařov.
Smejkalova družina si v dohrávce utrhla ostudu. Dostala výprask od Rýmařova

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (za ČSSD) jako lékař ocenil, že se veřejnost hýbe, že má chuť věnovat se sportu. „Při pohledu na tabulky sportovních výsledků všech nominovaných musím smeknout. Pokud se koníček změní v přirozenou chuť vyhrávat a být v něčem mimořádný, je to bonus, který stojí za to ocenit a dát o něm veřejně vědět,“ poznamenal u příležitosti vyhlašování výsledků ankety vysočinský hejtman. „Navíc vynikající sportovci se velmi často stávají přirozenými vzory pro mládež a své vrstevníky, což jistě sportu a jeho oblibě velice pomáhá,“ dodal Jiří Běhounek.

Celkem bylo v rámci hodnocení sportovních výkonů posuzováno 93 sportovců. Ve veřejné anketě se na internetových stránkách objevilo 75 jmen, ty podpořilo 2238 hlasujících. Anketu Sportovec Kraje Vysočina vyhlašuje Kraj Vysočina společně s Českou unií sportu.