„Stále není jisté, že postoupíme, protože kromě tří prvních celků je letošní první liga hodně vyrovnaná. Proto už není na co čekat, my musíme začít vyhrávat, abychom si ještě vytvořili pro play-off nějakou solidní pozici,“ má jasno trenér Jihlavy Lukáš Staněk.

V neděli na vlastním hřišti doufal v překvapení. Na Vysočinu zavítaly Dobřany, tým, který soutěž vede. „Měli jsme před zápasem pět porážek za sebou, tak jsem říkal klukům, že pro nás play-off začíná už teď,“ komentuje kouč Lukáš Staněk. „Ale bohužel jsme do zápasu vstoupili laxně. Přitom jsme měli tři pětky a ještě jsem tam točil další dva kluky navíc. Jenže jsme se soupeřem neběhali. Snaha sice byla, ale byli jsme zakřiknutí, žádný nápad směrem dopředu, hráli jsme ustrašeně. Ale není se čemu divit, ty porážky se na vás prostě podepíší,“ vykládal po prohře 0:2 Staněk.

Hosté prý ale hráli dobře. „Dobřany jsou našlapané. Jim to lesto jde od začátku. Jejich trenér to s těmi mladými umí, dělají to tam dobře, a i když jich proti nám nebylo moc, tak jsme na ně neměli,“ uznal jihlavský kouč.

Výběr SK je nyní v tabulce osmý, tedy na posledním postupovém místě do čtvrtfinále. Na devátou Přelouč má náskok čtyř bodů, ale protože právě v Přelouči se Jihlava představí už tuto neděli, a její soupeř má ještě zápas k dobru, půjde o velmi důležitou bitvu. „Tam už máme nůž na krku, tam jedeme vyhrát, žádné bodovat. Teď už není cesty zpátky,“ uzavírá trenér Lukáš Staněk.