„Zřejmě dobrý oddíl a ještě lepší trenér. Letošní svěřenkyně musím pochválit. Holky makaly, což se projevilo na jejich skvělých formách a výsledcích,“ okomentovala úspěch závodnic klubu Fitness Factory Jihlava Věra Mikulcová, která je zároveň trenérkou a spolumajitelkou jihlavského fitness centra. To vlastní s kolegyní Janou Paulátovou.

Paulátová se letos vrátila po osmi letech do závodního kolotoče. „Jana změnila tři týdny před Mistrovstvím České republiky kategorii. Soutěžila v bodyfitness masters, kde dokázala urvat finálové páté místo,“ ocenila výkon kolegyně na republikové scéně Mikulcová. Kategorie bodyfitness masters klade větší důraz na vyrýsování svalů celého těla a symetrii než kategorie ostatních svěřenkyň.

Kategorie Bikiny fitness je určena pro závodnice se sportovní postavou, ale bez výrazného osvalení a většího vyrýsování. V této kategorii Fitness Factory reprezentovaly Nela Kordiaková a Barbora Hudcová. Na Mistrovství Moravy na jaře obě získaly ve svých kategoriích určených výškou závodnic zlatou medaili. Nela se stala dokonce absolutní mistryní Moravy. O týden později na republikovém mistrovství brala Kordiaková stříbro a Hudcová bronz. „Tři dny po republice už holky seděly v letadle směr Španělsko, kde se odehrávalo Mistrovství Evropy,“ dodala Mikulcová. Na něm však medaile pro jihlavské svěřenkyně nezbyly.

Největší majstrštyk se ovšem povedl na začátku června Věře Mikulcové. Jako jediná Evropanka se už podruhé dostala mezi tři nejlepší na soutěži Toronto ProSuperShow. Na ní se sjedou ty nejlepší kulturistky z celého světa. Mikulcová brala stříbro, stejně jako před čtyřmi lety.

„V Torontu jsem zažila svůj profesionální debut, který pro mne skončil naprosto nečekaně druhým místem. A nyní znovu. Asi proto se toto město stalo mou srdcovou záležitostí,“ okomentovala svůj úspěch Mikulcová.

I když do Toronta jela ve své životní formě, byla by ve své nabité kategorii spokojena i s pátým místem. „Když jsem slyšela jméno třetí vyhlášené, tak jsem si říkala, nic jedu domů bez medaile. A najednou u stříbrné pozice slyším své jméno. Nemohla jsem se ani nadechnout, jak mi tlouklo srdce. Neubránila jsem se slzám,“ popsala Mikulcová. V Kanadě se prý sešla dobrá parta, která se mezi sebou vzájemně povzbuzovala.

Druhým místem se nominovala na vrchol sezony, soutěž Rising Phoenix v Arizoně, ten si však kvůli financím musí nechat ujít. Finance jsou i důvodem, proč se profesionálních soutěží za mořem účastní pouze jednou za dva roky. Příští start plánuje až v roce 2021. „Do té doby se pokusím našetřit, případně sehnat peníze od sponzorů, které bych věnovala na přípravu do kanadského Toronta a následnou účast v Arizoně,“ dodala Mikulcová.

Proto už ani letos neplánuje žádnou velkou dovolenou. Léto pro ni bude pracovní, a když se najde volný víkend, ráda ho Mikulcová stráví pobytem v přírodě.