Sobotní třetí duel finálové série, která byla po utkáních v Jihlavě vyrovnaná, měl obrovskou váhu. Vítěz si vypracoval mečbol. A tuto výhodu získaly po zásluze Malenovice, které porazily jihlavskou rezervu 6:3.

ROZHODLY DVA TRESTY

Od úvodních minut měli domácí navrch, a to hlavně díky fantastické atmosféře a podpoře svých fanoušků, ale Bártů pustil za svá záda jen jediný míček.

Ve druhém dějství rozpoutal další radost v malenovickém táboře Hladký,ale Pošvic brzy snížil, a od té chvíle začala zlobit také Jihlava.

Poslední třetina a bojo důležitou výhru gradovaly, a i když domácí znovu utekli na rozdíl dvou branek, tak v rychlém sledu se trefili Zápotočný s Mandátem, a bylo to 3:3! Rozjetou rezervu ale za chvilku zabrzdila dvě vyloučení, se kterými si Malenovičtí poradili náramně, dvakrát skórovali a třetí pojistku pak přidala střelou do odkryté branky. Mečbol pro domácí byl na světě!

Nedělní cíl jedné strany byl ukončit sérii a slavit titul. Hosté zase prahli o zdramatizování a prodloužení finálového klání.

A když hned v 1. minutě udeřil Zápotočný, zdálo se, že Jihlava půjde za svým snem rázně. Jenže to byla facka, která Malenovice probrala, a obrat na sebe nenechal dlouho čekat.Do listiny střelců se zapsali postupně Nohal, Hladký a Hruboš – 3:1!

Poslední jmenovaný navíc v druhé třetině dvěma dělovkami zkompletoval hattrick a vyhnal z branky gólmana Bártů. Toho tak nahradil po zbytek zápasu teprve sedmnáctiletý talent Košťál! A frustrace vystřídaného brankáře byla znát, protože do té doby to bylo ze strany SK smolné utkání. Hrál lepší zápas než v sobotu, jenže doplácel na špatnou koncovku a v životní formě chytajícího Zálešáka. Naopak domácí vytěžili ze svých velkých příležitostí maximum.

Trochu nervozity pro domácí přinesl v úvodu závěrečného dějství kapitán Jihlavy Král, který snížil na 2:5, ale další šance vyzněly do prázdna, a tak uzavřel finálový účet po rychlém brejku domácí Šimíček.

„Prohra z finále mrzí, alei tak to pro nás byla další úspěšná sezóna. Vlastně se už pátý rok v řadě držíme na Moravě ve špičce, což je při každoroční obměně kádru úctyhodný počin. Play-off probíhalo před fantastickou diváckou kulisou, což byl další velký zážitek a myslím, že jsme si to všichni patřičně užili,“ hodnotí kapitán jihlavského týmu Petr král.

„Já jsem pyšný na naše mladé hráče, kteří ve své první sezóně mezi muži obstáli a celkově bych řekl, že jsme prožili povedený ročník. Vyhráli jsme základní část, dostali jsme se do finále, super! Musím také složit kompliment Malenovicím, které hrály velmi dobře a ten titul si zasloužily o něco více, než my. Rád bych také poděkoval všem fanouškům, kteří nás po celou sezónu podporovali,“ doplňuje Král.

MORAVSKÁ LIGA – FINÁLE

MALENOVICE– SK JIHLAVA B B 6:3
(stav série 2:1)
Branky a nahrávky: 13. Šimíček (Havlík), 20. Hladký (Novák, Šimíček), 31. Machuta (Hladký, Šimíček), 40. Machuta (Hladký, Havlík), 42. Hruboš, 45. Šimíček (Hladký) – 26. Pošvic (Peschout, Mandát), 39. Zápotočný (Král, Koudelka), 40. Mandát (Pošvic, Trybuček). Rozhodčí: Kovařík, Blažek. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:1. Střely na branku: 54:36. Diváků: 138. Třetiny 1:0, 1:1, 4:2.

MALENOVICE – SK JIHLAVA B B 6:2
(stav série 2:1)
Branky a nahrávky: 3. Nohal (Novák), 6. Hladký, 10. Hruboš (Havlík), 17. Hruboš, 29. Hruboš (Skyba, Košatka), 40. Šimíček (Machuta) – 1. Zápotočný, 31. Král (Koudelka). Rozhodčí: Boháček, Chocholouš. Vyloučení: 0:1, navíc Zápotočný (JIH) 10 minut OT. Využití: 1:0. Střely na branku: 31:29. Diváků: 135. Třetiny 3:1, 2:1, 1:1. SK Jihlava B: Bártů (Košťál) – Zbořil, Anděl, Klíma, Harasim, Vala, Hrbáč – Koudelka, Zápotočný, Král – Trybuček, Mandát, Pošvic – Herman, Peschout, Průcha – Smutný, Zeman. Trenér: Fejt.