Dlouholetý český reprezentant tak oblékne po USK Praha a Odoleně Vodě dres třetího celku v tuzemské nejvyšší soutěži.

„Chci ho patnáct let, každý rok jsme byli v kontaktu a teď jsem moc rád, že se to povedlo. Čekali jsme jen na konec finálové série italské ligy,“ řekl ředitel libereckého klubu Pavel Šimoníček s tím, že nedávno počtvrté vyhlášený nejlepší český volejbalista roku podepsal smlouvu s Duklou minulý týden.

Na respektovaného univerzála našel náročný liberecký šéf jen slova chvály. „Je to jeden z nejlepších hráčů v Evropě, hvězda první velikosti, profík po všech stránkách a navíc perfektní kluk do party. Držel celé Trentino.“

Zlákat šikulu Štokra nebylo podle Šimoníčka extra těžké. „Jak jsem říkal, víme o sobě. Blízko byl jeho příchod už před rokem, ale nakonec prodloužil o rok v Itálii. Nyní ho láká vidina uspět v evropských pohárech i s Libercem. Navíc vím, že má sedmiletého kluka, chtěl se z ciziny vrátit, jeho manželka má tady blízko příbuzné. To všechno hrálo roli,“ odtajnil zákulisní manévry Šimoníček.

Štokr vyhrál s týmem Itas Diatec Trentino mistrovství světa klubů v katarském Dauhá. Jeho nejúspěšnější sezona 2011 gradovala triumfem v Lize mistrů, kterého dosáhl teprve jako šestý Čech. Vyvrcholením úspěšného ročníku byl zisk titulu mistra Itálie. V minulé sezoně hrál finále ligy i italského poháru, těsně pod vrcholem skončil i v evropském Poháru CEV.

Liberečtí volejbalisté před novou sezonou mocně posilují. Pod Ještěd nedávno přišel i kapitán národního týmu blokař Aleš Holubec. A na sever zamířil také talentovaný univerzál české juniorské reprezentace a Velkého Meziříčí Patrik Indra.