Tento závod vždy zahajuje novou sezonu, ale letos tomu být nemohlo. Název Jarní běh Pávov tedy zní na konci června trochu komicky, nicméně pořadatelé jsou rádi, že bude. A je jedno, že se postará o tečku prvního dějství. „Využili jsme uvolněného termínu po zrušeném Půlmaratonu v Novém Veselí,“ nastínil na webu Běžce Vysočiny předseda Bohumil Novák.

A proč se zrovna poběží v Pávově? Odpověď je jednoduchá. „Je to jeden ze dvou závodů, které jsou v kalendáři Běžce nepřetržitě od prvního ročníku,“ vysvětlil Novák, že by byla škoda přetrhnout takhle dlouhou šňůru.

Pro všechny dospělé kategorie bude připravena obrátková, necelých devět kilometrů dlouhá trať. Dorost čekají čtyři kilometry, žáky poloviční distance a nejmladší běh na tři sta padesát metrů.

Loni byl v Pávově nejrychlejší batelovský Jaroslav Vítek, který byl v cíli v čase 30:45. Mezi ženami vládla suverénní Olga Krčálová z Polné, která zvítězila s více než čtyřminutovým náskokem. A letos by ráda triumf zopakovala. „Mám v plánu jít, snad mi do toho nic nevleze,“ slíbila Krčálová, která svou účastí zřejmě soupeřky příliš nepotěší.

V mužích prý konkurenci zvedne Jakub Exner, který loni nezávodil. „Mám to kousek od domu, takže se na závod také chystám,“ doplnil vítěz posledního závodu Běžce Vysočiny ve Zborné.

Páteční Jarní běh Pávov odstartují v autokempinku nejmladší, jejich souboje začínají v 17 hodin. Po půlhodině se na trať vydají dospělí, a chvilku po nich si zazávodí i mládež. „Stále platí, že přihlásit se je možné pouze on-line. Výjimka bude možná jen u předškolních dětí,“ doplňuje Novák.