Vyčkává, zda dostanou profesionálové v halových sportech zelenou alespoň k tréninkům. „Pokud se během několika dnů nedozvím termín, kdy to bude možné, tak budu muset hledat řešení. Dávám si tak týden,“ naznačil za pár dnů třicetiletý hráč, který si zahrál na čtyřech světových a šesti evropských šampionátech.

Zatím od sportu odpočívá. A není rozhodně nerad. „Měl jsem náročný program. Není špatné si dát pár dnů oddech,“ uvedl. Na gauči ale rozhodně neleží. „Začínám rekonstruovat byt, pomáhám rodičům na baráku. Pořád něco dělám. I proto se nebojím toho, že bych měl nějaký splín z nudy,“ svěřil se Tomáš Tregler.

Doma má sice stůl na stolní tenis, ale v posledních dnech se za něj postavil jen jednou. „Zapinkal jsem si se známým. Jinak mám pálku ve skříni,“ přiznal. Holduje jiným aktivitám. „Jsem pořád v pohybu. Kromě toho, že pracuji, si chodím zaběhat. Snažím se udržovat. Musím. Nechtěl bych po přestávce začínat úplně z nuly,“ poznamenal.

Vzhledem ke zpřísnění omezujících opatření v posledních dnech se termín restartu nejvyšší soutěže nejeví moc reálně. Zatím ze strany svazu nezměněný plán počítá s polovinou listopadu. „Když vidím čísla, moc tomu nevěřím, že se začne podle plánu. Každopádně s tím musím zatím počítat. Ať to bude tak či onak, času na přípravu před prvním zápasem nebude mnoho,“ je smířený s realitou.

Kdo je Tomáš Tregler
Rodákovi z Berouna bude prvního listopadu třicet let. Se stolním tenisem začínal v osmi letech doma v Hudlicích, nejvyšší českou soutěž hrál v dresech El Niňo Praha, STEN marketing HB Ostrov, TTC Ostrava a SKST Cheb. Letos v létě, když mu nevyšlo angažmá v polské lize, se vrátil zpět na Vysočinu. „V Havlíčkově Brodě jsem hrál dvě sezony a získal dva tituly. Byl bych blázen, kdybych nabídku k návratu nepřijal,“ vyjádřil se hráč, který má za sebou starty v reprezentaci na mistrovstvích světa a Evropy.