Vysočina je na hraně postupu do play-off, a teď se možná rozhodne o tom, jestli si bude moci dělat zálusk na vyřazovací prvoligovou část, nebo ji bude čekat jen boj ve skupině o záchranu. „Zápas s Novým Jičínem je pro nás zápasem roku,“ tvrdí kouč Petr Pešout, a dodává také důvod: „Pokud ho prohrajeme, tak je play-off pryč a my budeme hrát o záchranu, která by neměla být problém, protože máme velký náskok, ale my si play-off chceme zahrát.“

Poslední nezdar s outsiderem z Olomouce vysněnou cestu zkomplikoval. „Ono je potřeba s těmi pátky něco udělat. My jezdíme v sestavách, kdy můžeme horko těžko pomýšlet na výhru,“ stěžuje si Pešout.

Nový Jičín ale jeho svěřenci hostí v neděli, tradičně od 15.30. A z toho plyne, že by sestava mohla být mnohem lepší. A i proto by to mohla být pořádná řež. „Oni to s atakem na horní příčky také myslí vážně. Jedná se o poloprofesionální tým a my jim máme co vracet, protože jsme tam prohráli dost hloupým způsobem v poslední čtvrtině. Je to zkušený mančaft, využívá clon, bude to těžké a my se na to musíme připravit. Ale jsou určitě k poražení, ovšem my musíme podat lepší výkon než v pátek,“ dodává Petr Pešout.