Především nedělní domácí skalp silných Ostrava Steelers (53:48), v uplynulých dvou sezonách finalisty soutěže, všechny příznivce nadchnul.

Na hře Gladiátorů není poznat nějaká nováčkovská ustrašenost či respekt k protivníkům. Naopak, jihlavský tým se prezentuje skvělou ofenzivní hrou. V obou zápasech zaznamenal alespoň padesát bodů a má po Pardubicích druhý nejvyšší počet bodů v soutěži. Jenže Stallions mají odehráno o utkání víc…

Je proto nasnadě, že trenér Glads Ondřej Paulus zářil po domácí výhře nad velkým favoritem spokojeností.

Trenére, máte za sebou vynikající vstup do soutěže. Po obratu v prvním kole jste v domácí premiéře celé utkání nad aspirantem titulu z Ostravy vedli a nakonec zaslouženě zvítězili. Jak jste prožíval toto utkání?

V prvním poločase jsem byl překvapený, jak jednoduše nám to jde a že o tolik vedeme (o dvacet bodů po první čtvrtině, o devatenáct v poločase – pozn. aut.). Ale uvědomoval jsem si, že hrajeme proti zkušenému celku, což je jeho velká výhoda. To se také ve druhé půli projevilo, právě díky svým zkušenostem se dostali do tlaku a začali nás dotahovat. V tomhle se od všech můžeme hodně učit, ale vyhráli jsme, a to je teď nejdůležitější.

Připomínal jste hráčům v poločase vaše první kolo, kdy jste také v Brně vysoko prohrávali?

Samozřejmě jsem to zmínil, ale vlastně to ani nebylo potřeba. Všichni si to dobře pamatovali. (smích) Nakonec se potvrdilo, co jsem říkal, že Steelers jsou zkušený tým, a pro nás byla druhá půlka ohromně fyzicky náročná.

Po třetí čtvrtině jste stále vedli o devatenáct bodů, ale pak se náskok rychle tenčil. Byli opravdu hosté o tolik lepší, že přišla i obava o ztrátu vedení?

Strach o vítězství určitě trochu přišel, ale hlavně přišlo pár zranění. Pak už se najednou neřešil fotbal, ale spíš to, jak to přežijeme. To byla naše zásadní chyba, ale nakonec jsme to nějak utloukli.

Gladiátoři překvapují především otevřenou ofenzivní hrou. V té je pro vás určitě zásadní příchod Reginalda Langforda (na snímku), který byl v obou zápasech u klíčových momentů…

Stoprocentně! Regi je nejenom zkušený hráč, ale opravdový lídr mužstva. Jak jsme viděli na hřišti, on má neskutečný talent. Hru si v podstatě řídí sám, spoluhráči mu věří, a pro mě je čest ho pozorovat a trénovat.

Výhra nad Sígrs byla potěšující, ale skalp Ocelářů, to je jiná káva, že?

Porazili jsme tým, o kterém jsme ještě nedávno ani ve snech nepřemýšleli, že bychom proti nim mohli hrát. A ještě k tomu je porazit. Takže jsem na chlapy ohromně hrdý. Je to pracovitý tým a já věřím, že se poučíme hlavně z chyb, kterých i v tomhle utkání bylo dost, a pojedeme dál.

V sobotu vás čeká domácí televizní zápas s Brno Alligators. Těm vstup do sezony příliš nevyšel, zatím třikrát prohráli. Ale lehké to asi znovu nebude. Mohou se fanoušci těšit na další výhru?

Budu se opakovat, ale znovu proti nám bude stát zkušený tým, který první ligu hraje dlouho. My máme sice mladé střelce, kteří jsou rychlí a umí chytat, jenže zkušenosti nám stále chybí. Každopádně se na zápas těším, i když se hraje nezvykle od dvanácti hodin. Ale nastoupíme na velkém stadionu (stadion FC Vysočina – pozn. aut.), před televizními kamerami, takže věřím, že nás čeká další skvělý zážitek.