„Ukrajinec Jakiv Chammo, Gruzínci Adam Okruašvili, Guram Tušišvili nebo Rumun Daniel Natea,“ jmenoval největší aspiranty na kontinentální zlato Krpálek.

Konkurence bude velká, nic na tom že chybí současná judistická světová jednička Teddy Riner (Francouz starty tradičně šetří) či další hvězda supertěžké kategorie Or Sasson (Izraelec má zdravotní problémy).

Právě Natea a Tušišvili jsou jeho konkurenti ve velmi silné části pavouka C. „Adeptů na vítězství bude víc. Já se mezi ně zatím nepočítám, ale dám do toho maximum, abych mezi nimi byl," říká opatrně jihlavský rodák.

Přestože má takřka dva metry, ve váze nad sto kilogramů se tak trochu ještě cítí jako drobeček. Se svými 115 kily ve váze ještě zaostává, svalovinu na chtěných sto dvacet zatím ještě nenabral. „Není umění se naládovat a přibrat. Jenže to bych ztratil svou výhodu v rychlosti a mrštnosti. Až to přijde, tak to přijde,“ nedělá si hlavu jihlavský silák, který kvůli odběru masa podepsal spolupráci s Kosteleckými uzeninami.

Pořád se ještě nesžil s novými pravidly, i když už není tak kritický. Zkrácení zápasů o jednu minutu na čtyři však ještě nevstřebal. Jeho přednost fyzická kondice totiž nemusí projevit naplno. Tak jako třeba při premiéře v Düsseldorfu, kdy mu v bitvě o třetí místo chybělo pár vteřin na víc a prohrál. „Cílem je pořád soupeře utahat, ale při volbě taktiky musím být obezřetnější.“

Naopak je až překvapený, jak se mu daří v zápase na zemi. Jeho techniky držení slaví v boji ne-waza úspěch. Takhle vyhrál zatím všech svých sedm zápasů. „Otočit stopadesátikilové pořízky není jednoduché, ale ne-waze se zatím na rozdíl od borců ze stovky nenaučili bránit. Pořád mi to ještě žerou,“ směje se šestadvacetiletý judista.

Krpálek je v absolutní psychické pohodě, tu mu dodá přítomnost jeho manželky Evy a syna Antonína ve varšavské hale. „Jsem rád, že tam budu mít takový silný fanklub. A taky doufám, že se přijede na nás podívat co nejvíce fanoušků z Česka,“ uzavírá olympijský vítěz z Ria.