Plavkyně jihlavského Axisu si pověsila na krk stříbrnou a bronzovou medaili. Cenný kov pak přidala i dámská kraulařská štafeta.

Pokud jihlavský plavecký klub na vrcholných republikových akcích spoléhá na někoho, kdo by měl zajistit medaile, tak je to Tereza Horáková. Ta se prosadila i v Praze, přestože její polohovkové disciplíny jsou velmi našlapané. To se projevilo zejména v té krátké, kde skončila pátá.

„Úroveň v některých disciplínách kolísala. Krátká polohovka žen však byla doslova hvězdná. O tom svědčí hlavně fakt, že všechny medailistky (Simona Baumrtová, Barbora Závadová a Kristýna Horská – pozn. autora) splnily olympijské limity. Tereza byla těsně pátá,“ povzdechl si jihlavský šéftrenér Petr Ryška, jenž je zároveň i předsedou českého plaveckého svazu.

Horáková si však spravila chuť v polohovém závodě na 400 metrů, kde nestačila pouze na nejlepší českou plavkyni posledních let Barboru Závadovou. Ke stříbru pak ještě přidala bronz na poloviční motýlkářské trati.

Třetí medaili, opět bronzovou, pro Jihlavu pak zajistilo dámské kvarteto ve štafetě 4x200 metrů. Cenné je pak i čtvrté místo Adama Kružíka na 200 metrů znak. Celkově však Ryška žehral na smolné mistrovství.

„Bohužel nemoci a zdravotní problémy se odrazily na výsledcích. To platí zejména o Tereze Duchoslavové. Když se dostala do větší zátěže, tak jí začal růst tlak. Štafetu ještě odplavala, ale pak jsme ji radši z dalších závodů odhlásili. Na výkonech dalších se projevily nedávné různé infekční choroby, jako jsou třeba mononukleóza nebo příušnice,“ uvedl Ryška.

JPK Axis teď čeká několikatýdenní přestávka, potom však začne kolotoč nanovo. „V srpnu se budou naši plavci připravovat spíše individuálně, první týden v září nás čeká kondiční soustředění na Sardinii,“ uzavřel sezonu Ryška.